Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Praszka: traktorzysta z promilami


11.03.2010

Jechał kradzionym ciągnikiem, miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i nie reagował na polecenia próbujących go zatrzymać policjantów.


Teraz 25-letni mieszkaniec Praszki jest podejrzany o kradzież, jazdę po pijanemu i usiłowanie napaści na policjanta. Za czyny te grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 10 marca policjanci patrolujący ulicę Kaliską zauważyli dziwnie poruszający się ciągnik rolniczy marki Ursus.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd, dając traktorzyście sygnały, ten jednak nie reagował, po czym nagle skierował traktor w stronę jednego z policjantów, zmuszając go do odskoczenia na chodnik. Wobec zagrożenia policjanci próbowali otworzyć drzwi kabiny i zatrzymać pojazd. Gdy próba się nie powiodła, wybili jedną z bocznych szyb, zmuszając mężczyznę do zatrzymania pojazdu. Traktorzystą był nietrzeźwy 25-latek (ponad 3 promile alkoholu), mieszkaniec Praszki.

Policjanci ustalili, że ciągnik wcześniej ukradł. Ponadto okazało się, że Krzysztof K. nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna miał już kontakt z policją w związku przestępstwami przeciwko mieniu i zdrowiu.