Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Olesno: zatrzymano sprawców nieudanych napadów


pr 05.04.2010

Olescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napady na sklep w Gorzowie Śląskim i placówkę bankową w Wieluniu.


W lutym br. mieszkańcy województwa łódzkiego, grożąc użyciem broni, żądali wydania pieniędzy. Spłoszeni bandyci uciekli z miejsc przestępstwa, nie otrzymawszy gotówki. Na podstawie zebranych informacji opracowano portret pamięciowy jednego z przestępców, a kolejne działania śledcze pozwoliły wytypować sprawców, którymi okazali się dwaj bracia 23 i 24-latek (mieszkańcy pow. wieruszowskigo) oraz 21-latek z powiatu łaskiego. Mężczyzn zatrzymano w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli przedmioty, którymi posługiwali się, dokonując przestępstw. Były to m.in. czapka kominiarka, pistolet pneumatyczny oraz metalowe łomy. Część z przedmiotów mężczyźni ukryli w skrytce przy jednej z dróg wylotowych z Piotrkowa. Śledczy podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć związek z innymi włamaniami do sklepów oraz kradzieżą paliw ze stacji benzynowych na terenie województwa łódzkiego.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Oleśnie aresztował ich na 3 miesiące. Mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.