Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Plantacja narkotyków


rzec 19.07.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn trudniących się uprawą znacznej ilości konopi indyjskich.


Mieszkańcy Nysy uprawiali rośliny, w niezamieszkałym domu koło Prudnika, używając m.in. specjalnego namiotu. Policjanci od pewnego czasu zbierali dowody świadczące o tym przestępczym procederze.

Funkcjonariusze z CBŚ ustalili, że mężczyźni mogli rozprowadzać narkotyki wśród mieszkańców powiatu nyskiego. W ubiegłym tygodniu policjanci z CBŚ, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu i KPP w Prudniku, zatrzymali na terenie powiatu prudnickiego 2 mężczyzn, którzy w niezamieszkałym budynku uprawiali krzewy konopi indyjskich. Policjanci w trakcie przeszukania ujawnili 26 krzewów konopi w jednym z pomieszczeń budynku. Rośliny o wysokości od 100 do 160 cm chronione specjalnym namiotem rosły w donicach. Ponadto w piwnicy funkcjonariusze znaleźli pomieszczenie, w którym znajdowało się 146 dużych donic z sadzonkami konopi indyjskich.

Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych roślin mieszkańcy Nysy mogli uzyskać narkotyk warty nie mniej niż 130000 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny i sprzęt do ich uprawy, a mężczyzn przewieźli do prudnickiej komendy. 26-latkowi m.in. za uprawianie, posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a 25-latek za uprawianie ziela konopi indyjskich oraz nabywanie przyrządów do produkcji narkotyków może trafić do wiezienia nawet na 8 lat.

Na wniosek policjantów prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w Prudniku nie uwzględnił wniosku prokuratury i nakazał podejrzanych zwolnić nie stosując środków zapobiegawczych.