Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Bez prawa jazdy i z promilami


wir 05.08.2010

Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali dwie pijane kobiety. Pierwsza wpadła w ich ręce po spowodowanej przez nią kolizji drogowej.


Drugą, przejeżdżającą "zygzakiem", zauważyli w trakcie obsługi zdarzenia. 

4 sierpnia kilka minut po godzinie 22:00 policjanci wezwani zostali do kolizji drogowej, która miała miejsce w Osowcu przy ul. Dworcowej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zderzyły się dwa ople. Jak ustalili policjanci sprawczynią kolizji była 49-letnia mieszkanka Opolszczyzny. Szybko też okazało się, że jest ona pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jej organizmie 1,7 promila alkoholu. W trakcie ustalania przyczyn zdarzenia funkcjonariusze zauważyli jadącego "zygzakiem" w kierunku Jełowej volkswagena golfa. Usiłowali zatrzymać samochód.

Kierowca auta nie reagował jednak na polecenia policjantów. Rozpoczął się pościg. Ucieczka kierowcy volkswagena zakończyła się uderzeniem w znak drogowy i wjazdem do rowu. Po zatrzymaniu okazało się, że kierująca samochodem to 40-letnia kobieta, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci pobrali jej krew do badań. Okazało się również, że 40-latka nie posiada przy sobie prawa jazdy, które już wcześniej zostało jej odebrane. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.