Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Nie obyło się bez ofiar


drt 02.11.2010

3 wypadki drogowe, 8 osób rannych, 6 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców i 6 zgłoszonych kolizji to ostateczny bilans akcji "Znicz".


Policjanci działania do akcji "Znicz" rozpoczęli w piątek rano, kiedy to został zgłoszony pierwszy wypadek na drodze krajowej K-45 na wysokości Gwoździc. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem osobowym wyjeżdżając w Gwoździcach z ul. Bocznej na drogę krajową nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Krapkowic osobowemu golfowi. W wyniku zderzenia się pojazdów obrażeń ciała doznały trzy osoby - 53 letni kierowca mazdy (amputowana lewa ręka), oraz 23 letni kierowca i 22 letnia pasażerka golfa.

Do drugiego zdarzenia doszło późnym popołudniem również w piątek (29.10.10). W Racławiczkach kierowca WV Transportera z niewyjaśnionych okoliczności zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w dwie jadące z przeciwka rowerzystki. Kierowca busa uciekł z miejsca wypadku. Po zatrzymaniu przez policjantów z Prudnika został dowieziony do policyjnych aresztów w Krapkowicach. Jak się okazało mieszkaniec Chrzelic w powiecie prudnickim był nietrzeźwy. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznały dwie rowerzystki 70 letnia mieszkanka Smolarni oraz 15 latka z Racławiczek. Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala w Opolu.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku drogowego doszło w niedzielę rano (31.10.10 około 4:30) w Rozkochowie na ul. Głogowskiej, gdzie 19 letni mieszkaniec Żużeli Łukasz L. kierując osobową skodą wjechał w mur. W wyniku wypadku trzy osoby w wieku od 23 do 19 lat zostały ranne - w tym jedna znajduje się w stanie ciężkim na OJOM-ie w K-Koźlu. Jak ustalili policjanci do wypadku doszło prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia kierowcy. Wyjaśnianiem wszystkich okoliczności i ustalaniem przebiegu zaistniałych wypadków drogowych zajmują się policjanci z Krapkowic.

POWIAT PRUDNICKI
Na terenie powiatu prudnickiego odnotowano jeden wypadek w Browińcu na drodze krajowej nr 40, w którym obrażeń ciała doznały 2 osoby. Kierujący samochodem VW Passat nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zjechał do rowu wywracając pojazd. Odnotowano niegroźną kolizję drogową. Prudniccy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

Jednym z nich okazała się 26-letnia kobieta, która wieczorem 31 października, mając 2 promile alkoholu we krwi, przewoziła samochodem dwoje dzieci w wieku 7 lat. Do dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna, który przekazał, że jego siostra najechała samochodem na krawężnik w wyniku czego uszkodziła koło. Na miejscu policjanci zastali 26-letnią mieszkankę podprudnickiej miejscowości, która oświadczyła, że kiedy wjechała na rondo najechała na krawężnik. Czuć było od niej alkohol. Za swoją nieodpowiedzialność kobieta odpowie przed sądem.