Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Do 12 lat więzienia za 200 zł


mg 19.10.2010

Nawet do 12 lat więzienia grozi 20-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o rozbój na jednej z mieszkanek Opola. Napadł na kobietę w klatce schodowej.


25 sierpnia jedna z mieszkanek Opola zgłosiła napad. Wieczorem wraca do domu i na korytarzu w bloku przy ulicy Hubala zaatakował ją młody mężczyzna. Przyłożył jej nóż do twarzy, a następnie zażądał telefonu komórkowego i portfela z dokumentami oraz kartą kredytową. Uciekł zaraz po otrzymaniu zdobyczy.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Sprawdzali każdą informację i dokładnie ją analizowali. Na ich podstawie wytypowali i zatrzymali 20-letniego Marcina Z (na zdjęciu). Mężczyzna zatrzymany został wieczorem 14 października tego roku na jednej z posesji w Opolu. Niespełna miesiąc później (16 września) przy ul. Ściegiennego w Opolu doszło do rozboju. Tym razem 30-letni Paweł J. zaatakował swoją ofiarę: uderzył ją w głowę, przewrócił i kopał po całym ciele.

Mężczyźnie ukradł 200 złotych i uciekł. Rano, 15 października został zatrzymany. 15 października tego roku decyzją sądu Marcin Z. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój z użyciem noża grozi mu kara do 12 lat więzienia. Wobec Pawła J. prokurator zastosował dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.