Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 21 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy


Broń w bagażniku


mm 05.11.2010

Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców województwa dolnośląskiego podejrzanych o nielegalny o handel bronią i amunicją.


Podczas przeszukania vw golfa jednego z zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze ujawnili trzy pistolety i blisko 300 sztuk amunicji. Broń i amunicja miały trafić do rąk groźnych przestępców. Policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Opolu zatrzymali podejrzanych mężczyzn kilka dni temu w miejscowości Moszna w powiecie krapkowickim.

Dolnoślązacy jechali w kierunku Krapkowic swoimi samochodami: 28-latek poruszał się vw golfem, a 30-latek osobowym mercedesem. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni zatrzymaniem. W trakcie przeszukania vw golfa policjanci ujawnili, schowane za boczną tapicerką bagażnika, pistolet oznaczony, jako Pistole Modell 27 kal. 7,65 z tłumikiem, pistolet z napisem "she 86", pistolet CZ 83 Browning Cort oraz 264 sztuki amunicji kal. 9 mm marki Makarov i 25 sztuk amunicji 32 Auto. Prawdopodobnie broń i amunicja miały trafić w ręce członków grup przestępczych i służyć im do popełniania przestępstw na terenie raju.

Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Opolu na trzy miesiące. Za handel bronią palną i amunicją bez wymaganego zezwolenia podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.