Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Serial z kablami


jp 24.02.2011

Między Graczami a Radoszowicami złodzieje ukradli 180 metrów linii telefonicznej. Gdy policjanci dokonywali oględzin, otrzymali sygnał o kolejnej kradzieży trakcji.


Złodzieje grasowali pomiędzy Graczami a Górą, a chwilę później na trasie z Graczy do Sarn. O pierwszej w nocy policyjny patrol zauważył podejrzanie wyglądającego forda transita: w jego części bagażowej znajdowały się pochodzące z kradzieży przewody. Samochód należał do jeden z opolskich firm budowlanych.

Dwójka pracowników została zatrzymana, a straty wyceniono na 6 tys. zł Do podobnego przestępstwa doszło kilka dni wcześniej w Skarbiszowicach. Tym razem linia telefoniczna padła łupem ekipy remontowej, która miała naprawić zerwaną sieć. 34-letni opolanin i 39-letni brzeżanin zostali zatrzymani. Z kolei policja z Leśnicy zatrzymała trójkę mężczyzn w wieku 16, 19 i 38 lat, którzy włamywali się do skrzynek sygnalizacji, sterującej ruchem wahadłowym, i kradli z nich akumulatory.

Na szczęście nie doszło z tego powodu do wypadku. Przedsiębiorstwo robót drogowych wyceniło straty na 5 tysięcy złotych. Mężczyźni przyznali się do winy. Niepełnoletni sprawca został przewieziony do ośrodka szkolno-wychowawczego.