Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Żeby było bezpiecznie


pk 26.11.2009

Przeciw demoralizacji i przestępstwom. Przygotowano także konkursy plastyczne i literackie, a całość zakończy wydanie kalendarza profilaktycznego.


Starosta opolski Henryk Lakwa i komendant miejski Policji w Opolu Jan Lach podpisali list intencyjny w sprawie realizacji wspólnego programu pn. "PO PROSTU ŚWIADOMY", którego celem jest przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości wśród młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu opolskiego Program wpisując się w założenia rządowego projektu "Razem bezpieczniej", ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez przybliżenie rodzicom oraz uczniom instytucji, w których mogą uzyskać wsparcie.

Na początku zostanie zrealizowany w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie oraz Zespole Szkół w Tułowicach. Następnie będzie sukcesywnie wprowadzany do wszystkich szkół powiatu. Planowane są warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców, spotkania z policją, przedstawicielami sanepidu oraz organizacji zajmujących się terapią.