Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Mikołaj trafił do prudnickiego szpitala


pp 08.12.2009

Prudniccy policjanci przyprowadzili do szpitala Świętego Mikołaja. Staruszkowi na szczęście nic się nie stało. Przyniósł za to prezenty dla najmłodszych pacjentów.


Roześmiane buzie dzieci, prawdziwy Święty Mikołaj oraz maskotka opolskich policjantów "Policuś" zawitały na oddział dziecięcego szpitala w Prudniku.

W tym roku policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Prudniku wyszli z inicjatywą zorganizowania prawdziwego "mikołaja" dla dzieci przebywających w prudnickim szpitalu. Wśród policjantów i pracowników prudnickiej jednostki Policji przeprowadzono zbiórkę, a za zebrane pieniądze kupiono słodycze. Oprócz łakoci w podarunkach znalazły się maskotki "Policusia", gry planszowe oraz dziecięce karty do zabawy. W poniedziałek punktualnie o godz. 12:00 w świetlicy PCM prowadząca zabawę mł. asp. Klaudia Fijołek zapowiedziała gościa specjalnego.

W towarzystwie naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Prudnik asp. sztab. Adama Dudko na salę wszedł Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Znakomity gość każdemu dziecku wręczył paczkę z podarunkami. Mikołaj odwiedził również najmłodszego maluszka przebywającego na oddziale, 5-miesięczną dziewczynkę. W jej imieniu paczkę odebrała mama. Uśmiechom dzieci nie było końca.