Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Crystal uprowadzona na Cypr?


30.01.2014

Walczą o odzyskanie uprowadzonego dziecka. W ubiegłym tygodniu dziadkowie, którzy zajmowali się 3,5-letnią wnuczką zgłosili jej zaginięcie.


Sprawcą porwania okazał się jej ojciec, któremu opolski sąd zarówno rejonowy jak i okręgowy zgodnie z konwencją haską przyznał prawo opieki nad córką do momentu uprawomocnienia się wyroku sądu cypryjskiego, przed którym jest prowadzone postępowanie o przyznanie praw opiekuńczych nad dziećmi.

Matka mimo sądowego rozstrzygnięcia nie chciała ojcu jednak oddać małej Crystal i dlatego ten zlecił przywiezienie dziewczynki z powrotem na Cypr. Do Opola przyjechała wynajęta przez niego organizacja zajmującą odzyskiwaniem dzieci, uprowadzonych przez jednego z rodziców. Ojciec twierdzi, że obie dziewczynki są szczęśliwe.

Opolanka w 2011 roku uciekła od męża z Cypru, wywożąc ze sobą 2-letnią wówczas młodszą córkę, mimo że sąd cypryjski kazał jej pozostać na miejscu do momentu rozstrzygnięcia rodzicielskiego konfliktu. Do „odbicia” starszej córki Castilii zaangażowała wówczas detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, który próbował uprowadzić dziewczynką z przedszkola. Akcja jednak się nie powiodła, bo opiekunki nie wydały swojej podopiecznej. Matka teraz po raz drugi zleciła misję Rutkowskiemu, który ma się udać na Cypr i odebrać jej dzieci.