Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Z rodzicami o cyberprzemocy


jk 20.03.2014

Policjanci z krapkowickiej komendy spotkali się z rodzicami uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce Górnej. Przybliżyli im zjawisko cyberprzemocy.


W środę, 19 marca policjanci z Krapkowic zajmujący się prewencją kryminalną i sprawami nieletnich spotkali się z grupą rodziców uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce Górnej. Głównym tematem było zjawisko cyberprzemocy. W czasie spotkania policjanci omówili zagadnienia dotyczące najczęściej popełnianych przestępstw internetowych z udziałem nieletnich.

Policjanci wyjaśnili zebranym czym charakteryzuje się przemoc w internecie. Przybliżyli problematykę najczęściej występujących w KPP Krapkowice zagrożeń z udziałem nieletnich. Wyjaśnili, że także zastraszanie i wyśmiewanie innych za pośrednictwem internetu nie jest zgodne z prawem. Omówili aspekty ochrony wizerunku i dóbr osobistych człowieka. Przedstawili też sposoby bezpiecznego korzystania z sieci, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego nadzoru przez rodziców.

Przekazali rodzicom informacje o instytucjach i organizacjach, które udzielają pomocy w przypadku problemów z korzystaniem z internetu przez dziećmi.

Podczas spotkania asystent ds. Nieletnich i Patologii zachęcał rodziców do rozmów ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń w wirtualnej rzeczywistości. Cyberprzemoc jest nowym zjawiskiem, którego skala w większości przypadków jest niedoceniona przez dorosłych.