Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Wagary u policjantów


jaw 21.03.2014

21 marca "Dzień Wagarowicza" to dla policjantów czas wzmożonej pracy. W tym roku byli jednak i tacy, którzy w nietypowy sposób świętowali pierwszy dzień wiosny.


Uczniowie z Żyrowej wybrali się na wagary do krapkowickich policjantów.

Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Dla wielu uczniów dzień utożsamiany jest jednak bardziej z wolnym od zajęć lekcyjnych dniem wagarowicza. Aby przeciwdziałać możliwości wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń krapkowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Opola i strażnikami miejskimi prowadzili na terenie całego powiatu działania o nazwie „Dzień Wagarowicza”.

W zupełnie nietypowy sposób pierwszy dzień wiosny postanowili spędzić uczniowie i nauczyciele z Żyrowej. Cała szkoła na wagary wybrała się do krapkowickich policjantów.

Goście zostali oprowadzeni po terenie komendy i odwiedzili stanowisko kierowania. Uczniowie poznali oficera dyżurnego, który jest odpowiedzialny za przyjmowanie zgłoszeń mieszkańców, jak również kieruje załogami policyjnymi. Dzieci dowiedziały się, kiedy należy korzystać z numeru alarmowego. Wizyta u technika kryminalistyki, oglądanie aresztów i cel dla osób zatrzymanych podejrzanych o popełnienie przestępstw - to kolejne cieszące się dużym zainteresowaniem punkty wizyty.

Uczniowie w trakcie wagarów mogli zobaczyć jak wygląda policyjny radiowóz, samochód straży miejskiej oraz specjalistyczne wyposażenie do służby.

Wielką atrakcją były prelekcje i pokazy psów służbowych przygotowanych przez policjanta - przewodnika psa i funkcjonariusza wydziału kryminalnego, którzy zaprezentowali możliwości psów policyjnych wykorzystywanych do patrolowania, tropienia oraz do szukania narkotyków.

Wszystkim, zarówno policjantom, nauczycielom a przede wszystkim uczniom taki sposób spędzenia pierwszego dnia wiosny bardzo się podobał.