Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 21 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy


Okradali groby


jk 02.04.2014

15 włamań, 6 dewastacji grobów na cmentarzach w powiatach krapkowickim i strzeleckim oraz wejście w posiadanie przedmiotów pochodzących z przestępstw.


Kryminalni z Krapkowic postawili zarzuty popełnienia przestępstw mieszkańcom powiatu strzeleckiego za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W Szymiszowie policjanci ze Strzelec Opolskich i Gogolina zatrzymali po pościgu samochód, którym poruszał sie mężczyzną podejrzewany o włamanie do zbiornika paliwa samochodu ciężarowego. Do przestępstwa doszło na terenie jednej z miejscowości gminy Zdzieszowice.

W przestępczy proceder było zamieszanych jeszcze dwóch mieszkańców powiatu strzeleckiego w wieku 19 i 23 lat. Po ich zatrzymaniu funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności udowodnili podejrzanym dokonanie łącznie 22 przestępstw w tym 15 włamań, 6 dewastacji nagrobków z cmentarzy w Zdzieszowicach, Poznowicach oraz paserstwa.

Mężczyźni działając na terenie powiatów krapkowickiego i strzeleckiego specjalizowali się we włamaniach do zbiorników paliwa samochodów osobowych i ciężarowych. Ukrali około 400 litrów paliwa o wartości ponad 2000 złotych. Włamywali się do samochodów, altanek, budynków gospodarczych, skąd zabierali różne cenne wyposażenie i przedmioty.

Kradzione z cmentarzy wazony wykonane z metali kolorowych próbowali sprzedawać w punktach skupu złomu. Poszkodowani, opiekujący się miejscami pochówku swoich bliskich,  wycenili straty związane z dewastacją cmentarzy na pawie 3000 złotych. Mężczyźni przyznali się do wszystkich udowodnionych przestępstw.

Kryminalni w trakcie przeprowadzanych przeszukań odzyskali część skradzionego mienia, które zostało wydane poszkodowanym. Teraz podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.