Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 21 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy


Próba samobójcza zakończona tymczasowym aresztowaniem


jk 04.04.2014

Prawie cztery godziny trwały rozmowy policyjnych negocjatorów z niedoszłym samobójcą. 21-latek chciał skoczyć z kilkumetrowej konstrukcji przepompowni.


Policjanci bezpiecznie sprowadzili go z budynku. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Trafił już do zakładu karnego.

Na początku kwietnia około 23:00 policjanci z Krapkowic otrzymali informację o próbie samobójczej. Patrol natychmiast pojechał we wskazane przez rodzinę miejsce. Funkcjonariusze zauważyli na szczycie kilkumetrowej konstrukcji przepompowni mężczyznę. 21-latek powiedział policjantom, że ma problemy osobiste i chce skoczyć, żeby je zakończyć.

Dyżurny komendy natychmiast skierował tam straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Z uwagi na fakt, że ciężko było nawiązać kontakt z mężczyzną podjęto decyzję o ściągnięciu z Opola zespołu policyjnych negocjatorów. Rozmowy z 21-latkiem trwały prawie cztery godziny.

Przed 3:00 w nocy przekonali niedoszłego samobójcę do bezpiecznego zejścia z dachu przepompowni. W asyście policjantów mężczyzna pojechał na badania lekarskie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się jednak, że jest poszukiwany listem gończym za rozbój, który miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku. 21-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.