Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 21 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy


Nie wstydzi się swojego nazwiska


jaw 22.04.2014

Na miejscu rozboju zostawił swoje dane personalne: imię i nazwisko. Widocznie chciał ułatwić pracę policji i nie wstydził się swoich czynów.


Policjanci z Gogolina zatrzymali 37-latka, który zaatakował mężczyznę wychodzącego ze sklepu. Napastnik obezwładnił kupującego, zabrał mu kartę bankomatową oraz zakupy. Na miejscu zdarzenia sprawca zostawił jednak kartę ze swoim imieniem i nazwiskiem. Za rozbój grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Całe zdarzenie obserwował przypadkowy świadek. Napastnik widząc to podszedł do niego i zaczął tłumaczyć, że pomiędzy min, a pokrzywdzonym doszło jedynie do niewinnej sprzeczki. Na dowód tego przekazał świadkowi wcześniej skradziona kartę bankomatową, którą jak wtedy twierdził, znalazł na chodniku. Przypadkiem oddał również swoją kartę z imieniem i nazwiskiem.

37-letni mieszkaniec Gogolina został przez policjantów zatrzymany i usłyszał zarzut rozboju. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Kwiecień w Gogolinie obrodził złodziejami kart bankomatowych. 36-letni mieszkaniec Gogolina w trakcie pomocy przy remoncie mieszkania poszkodowanego wykorzystał nieuwagę właściciele i z pozostawionego portfela skradł kartę bankomatową. Podejrzany po opuszczeniu mieszkania udał się do sklepu na zakupy a nie znając numeru PIN do karty poszedł do sklepu, gdzie zakupy można zrobić wykorzystując terminal zbliżeniowy.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty kradzieży. Podejrzany skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Materiały w sprawie kradzieży karty bankomatowej już zostały wysłane do sądu.