Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Kradł przesyłki kurierom


24.05.2014

Mieszkaniec województwa śląskiego wymyślił sposób na szybkie wzbogacenie. Okradał kurierów w powiecie krapkowickim, a zawartość paczek sprzedawał w lombardach.


Prawie 14 tys. złotych strat oraz cztery zarzut popełnienia przestępstw przeciwko mieniu usłyszał 20-latek, który okradał przedstawicieli firm kurierskich. Policjanci w Krapkowicach odnotowali kilka zgłoszeń od pracowników firm kurierskich o tym, że prawdopodobnie, ktoś wykorzystując ich chwilową nieuwagę dokonywał kradzieży przesyłek kurierskich na terenie powiatu krapkowickiego. Kryminalni z Krapkowic ustalili, że mieszkaniec Chorzowa wykorzystując nieuwagę i roztargnienie posłańców, z otwartych samochodów firm kurierskich kradł paczki.

Funkcjonariusze odzyskali większość z cennych przesyłek zastawionych w lombardach na terenie Opola oraz zabezpieczyli przedmioty u osób, które po okazjonalnej cenie kupowały je od złodzieja. Wśród nich były aparaty fotograficzne, obiektywy, telefony komórkowe, terminale płatnicze, sprzęt AGD czy odzież. Część skradzionych przesyłek o łącznej wartości prawie 14 tysięcy złotych trafiła już do adresatów. 20-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za popełnienie czterech przestępstw, do których się przyznał.