Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Portfel był kradziony


kom 15.05.2014

Kierowniczka jednego ze sklepów w Gogolina poinformowała miejscowych policjantów o znalezieniu portfela z dokumentami 80-letniej kobiety.


Kryminalni zajmujący się tą sprawą zatrzymali właścicielkę portfela w chwili, gdy kobieta wracała rowerem do miejsca zamieszkania w Choruli. Kobieta była zaskoczona tym, że jej portfel jest w posiadaniu policjantów. Poszkodowana przyznała policjantom, że w Gogolinie robiła zakupy i wybierała pieniądze z banku - 1400 złotych, których nie było w znalezionym portfelu.

W związku z podejrzeniem kradzieży policjanci zaczęli poszukiwania sprawców. Już po godzinie zatrzymali podejrzanego 49-letniego mieszkańca Gogolina. Mężczyzna przyznał się policjantom do tego, że zauważył jak starsza kobieta pod jednym ze sklepów zostawiła rower z zakupami, w którym był również portfel. Mężczyzna po kradzieży pieniędzy wyrzucił później znaleziony przez kierowniczkę jednego ze sklepów portfel. Policjanci odzyskali większość skradzionych pieniędzy i oddali je poszkodowanej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.