Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 21 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy


Narkotykowy wrzesień


kom 30.09.2014

Strzeleccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy w Suchej. To miała być rutynowa kontrola, skończyło się jednak inaczej.


Tirem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.
Po kontroli w systemie policyjnym okazało się, że pod numerem rejestracyjnym figuruje samochód osobowy. Mundurowi następnie sprawdzili numer VIN naczepy, która została skradziona na terytorium Rumunii. Kolejną niespodziankę znaleziono w portfelu kierowcy. Ukrytą miał tam amfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

Kilka dni później policjanci z Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali na terenie Opolszczyzny mieszkańca Mazowsza podejrzanego o wewnątrzwspólnotowy przewóz znacznej ilości narkotyków. W bagażu miał prawie 9 kilogramów marihuany. Narkotyki zabezpieczono, a 29-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

W tym samym czasie prudniccy kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali 21-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli ponad 60 gramów marihuany oraz 5,5 kg nielegalnego tytoniu, bez polskich znaków akcyzy.