Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 21 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy


Bez uprawnień orał pole?


jkp 15.01.2015

Kierowcy przejeżdżający w sobotę drogą w kierunku na Brożec mogli być zaskoczeni obecnością na środku pola VW Passata.


Kierowca samochodu wbrew pozorom nie orał pola, to finał policyjnego pościgu.
Policjanci z Krapkowic w sobotę rano patrolując nieoznakowanym radiowozem trasę w kierunku na Głubczyce ujawnili wykroczenie, którego dopuścił się kierowca VW Passata. Przy użyciu sygnalizacji świetlnej oraz dźwiękowej dali znać kierowcy do zatrzymania samochodu. Ten jednak zignorował polecenia policjantów i rozpoczął ucieczkę. Po kilku minutach pościgu kierowca zdając sobie sprawę, że nie zdoła uciec policyjnej załodze postanowił zjechać z drogi na pole, gdzie po przejechaniu około 100 metrów ugrzązł w błocie.

Policjanci już w pościgu pieszym zatrzymali kierowcę i pasażera. Okazało się, ze kierowca 27-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Strzeleczki nie posiada prawa jazdy, za to do końca 2015r posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia samochodów. Policjanci ustalili właścicielkę samochodu, którą ukarali za użyczenie samochodu osobie nie posiadającej prawa jazdy oraz wręczyli kluczyki w celu zabezpieczenia stojącego na polu samochodu.

Teraz kierowca musi się liczyć z zarzutami popełnienia przestępstwa związanego z niezastosowaniem się do wyroku sądu. Nie uniknie również kary za kilka wykroczeń których dopuścił się podejmując próbę ucieczki przed patrolem policji.