Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Kradzież torów - dobry biznes?


10.05.2015

Krapkowiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy próbowali wywieźć pocięte wcześniej tory nieczynnej linii kolejowej.


Funkcjonariusze postawili mieszkańcom Katowic w wieku od 20 do 46 lat zarzuty 13 kradzieży. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani wpadli w policyjną zasadzkę, kiedy to próbowali rozkręcić kolejny odcinek szyn na nieczynnej linii kolejowej pomiędzy miejscowościami Strzeleczki - Kujawy. W toku śledztwa ustalono, że podejrzani z nieczynnej linii kolejowej zrobili sobie źródło dochodów przyjeżdżając w miejsce przestępstwa regularnie od listopada 2013 roku.

Za każdym razem kradli taką samą ilość torowiska około 350-400 kilogramów, które później sprzedawali na Śląsku na miejscowych skupach złomu. Mężczyźni łącznie skradli ponad 4,5 tony torowiska, podkładek, śrub o wartości ponad 15 tys zł. Policjanci do sprawy zabezpieczyli narzędzia którymi posługiwali się podejrzani oraz samochód.

Podejrzani przyznali się do wszystkich stawianych zarzutów. Jak wyjaśnili policjantom w rejon powiatu krapkowickiego przyjeżdżali po aby sobie dorobić.