Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Pasierb zabił ojca


jak 04.11.2014

Pierwszego listopada w nocy w Lewinie Brzeskim doszło do tragedii. 37-latek zabił oczyma nożem. Rannego mężczyznę znaleziono w jego domu z rozległymi obrażeniami.


Po przywiezieniu do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu poddano go natychmiastowej operacji, ale zmarł z powodu trzech ciosów zadanych w klatkę piersiową. Prokuratura Rejonowa w Brzegu poszukiwała Roberta C. listem gończym. Wcześniej był już karany i kilka dni temu opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok.

Został zatrzymany dwa dni później blisko domu, gdzie doszło do zabójstwa. Trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji wraz ze strażakami przeszukiwało m.in. ogródki działkowe. Do policyjnej obławy zaangażowano również psy tropiące.

W plecaku pasierba znaleziono narzędzie zbrodni, którym zabił 62-latka. W Prokuraturze Rejonowej w Brzegu odczytano mu akt oskarżenia. Robert C. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator rejonowy z Brzegu Agnieszka Mulka-Sokołowska poinformowała, że złożył wyczerpujące wyjaśnienia. Grozi mu kara dożywocia.