Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Nielegalne wyścigi


kra 29.05.2015

Blisko 50 skontrolowanych pojazdów i nałożonych łącznie 20 mandatów karnych to wynik działań opolskich policjantów skierowanych przeciwko piratom drogowym.


Funkcjonariusze tylko w jedną noc ukarali kierowców, którzy agresywną jazdą i próbami prowadzenia nielegalnych wyścigów samochodowych stwarzali zagrożenie na drogach Opola.

Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Opolu, w ramach wojewódzkiego zespołu zajmującego się zwalczania agresywnych zachowań na drogach ustalili, że na terenie Opola może dojść do nielegalnych wyścigów.

W okolicach stacji benzynowych zgromadziło się kilkudziesięciu kierowców samochodów różnych marek. Część z nich, w momencie opuszczania miejsca spotkań, próbowała mocno naciskać na pedał gazu. Szybko zostali przez mundurowych zdyscyplinowali. Najczęściej przekraczali prędkość. Ich pojazdy były w złym stanie technicznym. Nie stosowali się do znaków drogowych, nie posiadali uprawnień do kierowania czy też używali świateł niezgodnie z przeznaczeniem.