Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Zlikwidowano plantację marihuany


jk 28.06.2015

Policjanci zabezpieczyli ponad 450 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz 450 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.


Funkcjonariusze z Kędzierzyna-Koźla dowiedzieli się, że w jednym z gospodarstw na terenie powiatu może znajdować się plantacja marihuany. W pomieszczeniach gospodarczych wynajmowanych przez dwóch 28-latków ze Śląska znaleźli profesjonalną plantację wyposażoną między innymi w urządzenia do odpowiedniego naświetlenia, termometry, wentylację jak również specjalny system nawadniania. Cała uprawa była sterowana automatycznie. Energię elektryczną wykorzystywano z pominięciem liczników.

W kolejnym pomieszczeniu znajdowało się 160 doniczek oraz kolejne elementy wyposażenia przygotowywane najprawdopodobniej do powiększenia dochodowego interesu. W 38 workach znajdowała się krajanka tytoniowa bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli sprzęt do uprawy roślin o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

W samochodzie „plantatorów” znaleźli narkotyki. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozór policji. Dodatkowo wobec jednego - poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych.