Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 21 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy


Coraz więcej plantacji


jk 08.07.2015

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn w wieku od 21 do 27 lat podejrzanych o posiadanie, sprowadzenie i uprawianie narkotyków.


Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Od początku roku jest to kolejna akcja, która zakończyła się sukcesem. Ubiegły rok na terenie powiatu krapkowickiego był rekordowy pod względem ilości postawionych przez kryminalnych zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zatrzymanych osób do tych spraw i zabezpieczonych narkotyków. Rok 2015 zapowiada się podobnie. Być pomoże padnie kolejny rekord. Nielegalne plantacje coraz częściej znajdują się w stodołach, garażach czy zabudowaniach gospodarczych na odludziu.

Policjanci z Opola zatrzymali w Gogolinie 21-latka. W Obrowcu przeszukali niezamieszkałe pomieszczenia należące do rodziny zatrzymanego. Ujawnili założoną na początku czerwca nielegalna uprawę marihuany. 16 zabezpieczonych roślin we wczesnej fazie wzrostu posłużyło policjantom do postawienia zarzutu uprawy narkotyków.

Do kolejnych zatrzymań doszło w Zdzieszowicach i Krapkowicach. Policjanci zatrzymali 24 i 27-latka na posiadaniu ponad 50 gramów amfetaminy i prawie 60 gramów marihuany. Podejrzani przyznali się do posiadania narkotyków, wyjaśniając, że nabywali je dla swoich potrzeb lub sprowadzali z zagranicy.