Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 29 lipca 2021
Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa


Zakupy na cudzy dowód


jw 24.07.2015

Zarzuty oszustwa usłyszał 26-latek ze Zdzieszowic. Mężczyzna na skradziony dowód osobisty wyłudzał sprzęt elektroniczny w systemie zakupów ratalnych.


Zarzuty oszustwa usłyszał 26-latek ze Zdzieszowic. Mężczyzna miał na podstawie skradzionego dowodu osobistego wyłudzić sprzęt elektroniczny w systemie zakupów ratalnych.

Pod koniec kwietnia zdzieszowiccy policjanci uzyskali informację o tym, że jeden z klientów sklepu z elektroniką posługując się prawdopodobnie skradzionym dowodem osobistym, podrobił podpis pod umową kredytową i dokonał zakupu laptopa.

Kryminalni ze Zdzieszowic zebrali materiały dowodowe, które dały podstawę do zatrzymania 26-letniego mieszkańca tego miasta. Policjanci przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty związane z oszustwem.

Jak wynika z ustaleń pracujących nad tą sprawą policjantów, mężczyzna wykorzystując wcześniej skradziony dowód osobisty, w dwóch sklepach kupił laptop i aparat fotograficzny o łącznej wartości prawie 2600 zł. Tak nabyty towar miał sprzedać innym osobom. Podejrzany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Teraz musi liczyć się z grożącą za takie czyny karą do 8 lat pozbawienia wolności.