Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 18 września 2020
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława


Amfetaminę mieszał z mąką


jk 08.10.2015

Tomasz J. znany był wcześniej policjantom. W czasie zatrzymania miał przy sobie kilka pakunków. W jednym z nich były narkotyki, a w drugim... mąka.


Krapkowiccy kryminalni uzyskali informację, że Tomasz J. może posiadać przy sobie środki odurzające. Policjanci pod jednym z miejscowych marketów zauważyli i zatrzymali znanego sobie 29-latka. W trakcie przeszukania przy mężczyźnie znaleźli podejrzane pakunki. Podejrzewali, że w jednym z nich może być amfetamina. Badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że w ponad pół kilogramowym pakunku znajduje się zakazana substancja. Natomiast w drugiej paczce była jedynie mąka ziemniaczana.

Mężczyzna, który usłyszał zarzut posiadania narkotyków, wyjaśnił funkcjonariuszom, że na terenie jednej z miejscowości na południu województwa opolskiego kupił 100 gram amfetaminy. Jednak aby odsprzedać narkotyk z zyskiem zmieszał amfetaminę z mąką, kofeiną i alkoholem. Tak uzyskał ponad pół kilograma zabezpieczonej przez policjantów substancji. Tomaszowi J. grozi do 3 lat więzienia.