Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Horoskop na cały rok


wróż 02.01.2017

Ryby mogą być wykorzystane, Rak - ma zaszaleć w 2017 r., Panna będzie szczęśliwa w czerwcu - sprawdź, co Cię czeka w ciągu roku i które miesiące będą owocne.


Wodnik (21.I - 20.II)
W 2017 roku masz szansę zmienić całe swoje dotychczasowe życie i to na lepiej. Wszystko zależy od ciebie, a dodatkowo we wszelkich poczynaniach będziesz miał wsparcie wszechświata. W pierwszym kwartale czeka cię podjęcie kilku ważnych decyzji, które zaważą na kolejnych miesiącach. W tym czasie najważniejsze będzie zdrowie i nie próbuj bagatelizować tego tematu. W drugiej połowie roku pisane są ci pieniądze. Twoja przedsiębiorczość sprawi, że zdobędziesz to, czego pragniesz. Musisz jedynie zdecydować się, co to jest i być konsekwentnym w realizacji. Nie możesz o sobie źle myśleć. Najważniejsza jest wiara właściwie we wszystko. Bez dobrych emocji za bardzo zapadasz się w sobie i dzielisz włos na czworo. Radość będzie twoją siłą napędową.

Ryby (21.II - 20 III)
Na początku roku zastanów się, co dla ciebie jest najważniejsze. Napisz na kartce trzy cele, do których będziesz dążył. Jeśli to faktycznie twoje marzenia, to już w połowie roku dwa z nich się spełnią. Ewentualne przeciwności losu zwalczaj dobrym nastrojem i pozytywnym nastawieniem do rzeczywistości. Nie daj się wyprowadzić z równowagi osobie, z którą współpracujesz. Będzie starała się, abyś popełnił strategiczny błąd. To może doprowadzić do utraty awansu lub dodatkowych pieniędzy. Pomagaj innym, ale z umiarem, bo ktoś dobrze ci znany wczesną wiosną będzie chciał cię wykorzystać. Jesienią nie bagatelizuj symptomów zdrowotnych, które mogą być zapowiedzią poważniejszego schorzenia. Czym szybciej staniesz oko w oko z wrogiem, tym prędzej go zwyciężysz.

Baran (21.III - 20.VI)
Zatracasz się w codziennych obowiązkach zapominając o tym, że czas biegnie nieubłaganie i tracisz bezcenne chwile, które nigdy już się nie powtórzą. W styczniu znajdź chwilę na zastanowienie i przeanalizowanie sytuacji. W połowie roku mogą pojawić się kłopoty rodzinne, które mogą zrujnować twój spokój. Nie przesadzaj z pracą, bo zaczyna ci zastępować realne życie. Jest rodzajem ucieczki od codzienności, mimo że tego sobie zupełnie nie uświadamiasz. Nie zapominaj też, że miłość wymaga ciągłego podsycania żaru. Nie nadajesz się do samotnego życia, więc strzeż tego, co masz. Musisz zrezygnować trochę z własnego egoizmu i zrobić sobie maleńki rachunek sumienia. Nagle wszystko stanie się przejrzyste, a ty nareszcie będziesz spełniony i szczęśliwy.

Byk (21.IV - 20.V)
W ubiegłym roku dotknęło cię wiele nieprzyjemności. Problemy będą ciągnęły się jeszcze przez pierwsze kilka miesięcy, ale przed tobą światełko w tunelu. Dasz radę zrealizować najskrytsze plany. Wszystko czego się dotkniesz zamieni się w przysłowiowe złoto. Uważaj jednak na zdrowie. Na twoją głową zbierają się czarne chmury, bo od dawna bagatelizujesz ten temat. Koniecznie zacznij prowadzić bardziej higieniczny tryb życia. Zacznij od diety, ograniczenia używek oraz ruchu. Codzienny spacer sprawi, że twoja głowa będzie pełna pomysłów. Zajmij się ich realizacją, ale nie przesadzaj z własnymi możliwościami. Licz siły na zamiary, bo to co miało cieszyć, obróci się w niwecz. Nie daj się pokonać depresyjnych myślom, które będą nad tobą krążyć szczególnie w ponure dni.

Bliźnięta (21.V - 21.VI)
W 2017 roku musisz być pełen wiary. Cokolwiek będzie się działo, nie wolno ci się poddać. Najbliżsi liczą na ciebie i twoją pomoc. Nie możesz ich zawieść, nawet jeśli wolałbyś trzymać się z dala od kłopotów. W czasie wakacji czeka cię wielka nagroda. Twoje marzenie będzie mogło się spełnić - tylko musisz dać szansę, aby to się stało. Może zagraj w jakąś grę liczbową, a może wystarczy kupno losu? W pracy uważaj na osoby, które chcą ci poważnie zaszkodzić. Jak zwykle chodzi o zawiść, awanse i pieniądze. Bądź szczególnie czujny jesienią. Szykuje się spore zamieszanie, którego poniekąd ty jesteś sprawcą. Nie tłumacz się tym, którzy na to nie zasługują. Najważniejsze, abyś był szczery w stosunku do osób, które kochasz. Być może czeka cię niezwykły obrót spraw.

Rak (22.VI - 21.VII)
Ubiegły rok upłynął ci na niemal bezkrytycznej wierze w ludzi. Ufasz im, gdy tymczasem twój wróg ma na sobie owczą skórę i będzie chciał niespodziewanie zaatakować. Wykorzysta twoją dobroć i sprawi, że stracisz poczucie bezpieczeństwa. Pora więc zacząć choć trochę żyć tylko dla siebie. Zrób to, na co do tej pory ciągle nie miałeś czasu. Nie patrz na finanse czy na ryzyko - każda twoja decyzja będzie słuszna i sprawi, że inaczej popatrzysz na swoje dotychczasowe życie. Odkryjesz, że to rozwiązanie nie tylko niesie wiele przyjemności, ale również zmieni postrzeganie twojej osoby. Zostaniesz doceniony i powszechnie szanowany. Od stycznia naucz się być asertywnym. To wszystko, co do tej pory dałeś innym, wróci do siebie zwielokrotnione. Nie trać więc wiary w ludzkość, która nie szczędzi ci zmartwień.

Lew (22.VII - 22.VIII)
Przyjaciele są wokół ciebie przez cały rok tyle że nie wiadomo, ilu z nich zasługuje na to miano. W marcu dosięgną cię kłopoty zawodowe, które sprawią, że znajdziesz odpowiedź dla kogo faktycznie jesteś ważny. Pamiętaj jednak o kompromisach. Nie kieruj się nienawiścią tylko wybaczaj. Ta broń jest o wiele bardziej skuteczna, nawet jeśli się z tym nie zgadzasz. Nad twoją głową krąży amor. Jeśli jesteś samotny, to wykorzystaj okazję, ale jeśli nie - uważaj na bilans strat i zysków. Najważniejsza jest rodzina i jej poświęć wolne chwile. Może zacznijcie robić coś razem? Zima to czas, który powinieneś spędzić na wyjeździe. Będzie to początek czegoś zupełnie nowego - rozpalą się stare emocje, a nowo poznani ludzie zmienią twoje życie.

Panna (23.VII - 22.IX)
To jeden z ważniejszych momentów w twoim życiu. 2017 rok będzie przełomowy, choć wielkość zmian zależy od ciebie. Musisz podjąć kilka strategicznych decyzji i na coś się zdecydować: czy chcesz zdobywać pieniądze, robić karierę, pogłębiać wiedzę, poświęcić się innym? Do tej pory robiłeś wszystko po trochę, ale tym razem postaw na jednego konia i to już w styczniu. Niedługo będziesz czekał na efekty - przyjdą już w czerwcu. Zaskoczą cię i sprawią, że będziesz szczęśliwy. Nie wsłuchuj się w swój organizm i nie zastanawiaj, co ci dolega. Masz o wiele poważniejsze sprawy na głowie. Do tego twoje kochające serce będzie dla ciebie doskonałym drogowskazem. Okaż je osobom najbliższym. Czasami ponosi cię twój temperament i mówisz zbyt wiele. Słowa ranią bardziej niż niejedna broń, a ty sprawnie używasz tego arsenału. Nie daj się jednak oszukać.

Waga (23.IX - 22.X)
W 2016 roku odniosłeś wiele i passa będzie trwała nadal. Zawodowo poczujesz się spełniony, a może nawet szczególnie wyróżniony. Niech to jednak nie spowolni twoich działań, bo możesz wnieść się na wyżyny swoich możliwości. Sukcesy w pracy nie przekładają się jednak na życie osobiste. Zrozum, że przyjaciele niczego ci nie zazdroszczą tylko czują się odsunięci i zaniedbani. Skup się na swoich najbliższych. Okaż im czułość i spędźcie razem czas. Czujesz się wewnętrznie rozdarty i niekochany, a to nieprawda. Trochę się zagubiłeś i za bardzo roztkliwiasz nad sobą, nie widząc własnych wad. Jesteś kochany i ważny - nie zapominaj.

Skorpion (23.X - 22.XI)
Ten rok będzie dla ciebie zaskoczeniem, szczególnie w czerwcu. Ciekawe, czy wykorzystasz to, co ma dla ciebie do zaoferowania. Skorzystaj z propozycji, bo zmieni twoje życie i sprawi, że naładujesz baterie na kilka kolejnych miesięcy. Pomóż osobie ci bliskiej, która bardzo na ciebie liczy, ale nie jest w stanie o tym ci powiedzieć. Kieruj się sercem, wówczas wszystko będzie działo się zgodnie z kosmicznym scenariuszem. Ewentualne problemy pomogą ci rozwikłać przyjaciele, ale musisz im o nich powiedzieć, bo żaden z nich nie ma skłonności jasnowidzenia. Uważaj w czasie wakacji na oszustów, którzy cię otaczają. Mogą skomplikować ci życie i zweryfikować twoje plany.

Strzelec (23.XI - 22 XII)
Czasami źle oceniałeś ludzi, ale masz rzadką umiejętność zmieniania zdania, gdy zauważysz swoje błędy. Wczesną wiosną zrób coś dobrego dla osoby, która jest zawsze przy tobie, gdy masz kłopoty. Nie dostrzegasz jej, a gdy jej zabraknie zrozumiesz, jak bardzo była dla ciebie ważna. Zadbaj o siebie i bierz regularnie wymagane leki. Nerwowy tryb życia złagodź uprawianiem jakiegoś hobby i nie zasłaniaj się brakiem czasu, żeby nie doszło do dramatu. Najlepiej, gdy uda ci się włączyć w to osoby ci bliskie. Nie ma dla ciebie nic ważniejszego niż poczucie stabilizacji, więc stań na wysokości zadania. Pozwól sam siebie rozpieścić i nie bądź dla siebie tak surowy jak zwykle.

Koziorożec (23.XII - 20 I)
Przez wszystkie poprzednie lata miałeś jeden problem - okazywania uczuć innym. To rok może być dla ciebie przełomowy. Przez chwilę zapomnij o sobie i skup się na osobach, które są dla ciebie najważniejsze. Nie bój się ani słów, ani czynów. Rozdawanie miłości to nie jest twoja mocna strona, ale tym razem może się okazać zwycięskim orężem. Pomóż innym bez kalkulowania i zastanawiania się, czy warto. Każdy twój dobry czyn i słowo zostanie nagrodzone. Wyrośniesz na super bohatera tylko otwórz się na tę nową rolę. Nie bój się czułości i zaangażowanie, bo to ona właśnie sprawi, że ten rok będzie znakomity.