Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Ekstremalna Droga Krzyżowa


ww 03.04.2017

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia z Opola po raz drugi wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK), czyli ponad 40-kilometrowa pielgrzymka w milczeniu.


Uczestnicy byli zdani tylko na siebie. Zaraz po mszy, która odbyła się w Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu o godz. 20.00 uczestnicy odebrali pakiet materiałów: mapę, opis trasy, opaskę odblaskową, rozważania) i poszli na samotną wędrówkę.

W 2016 roku w EDK Opole wzięło udział ponad 250 uczestników z całej Polski. Inicjatorzy wydarzenia nie kryli zaskoczenia tym, że w stolicy województwa jest tak duże zapotrzebowanie, aby w ten właśnie sposób przygotować się do Świąt Wielkanocnych.
W tej edycji uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy:

  • z Opola na Górę św. Anny, która liczyła 42 km i przechodziła przez miejscowości takie jak: Lędziny - Suchy Bór - Kosorowice - Kamień Śląski - Ligota Górna - Wysoka.
  • pętla wokół Opola - powstała z myślą o tych, którzy mogą mieć problem z transportem do domu po zakończonej pielgrzymce. Nowa trasa wiodła przez Lędziny - Zbicko - Kotórz Wielki - Kolanowice - Luboszyce - Czarnowąsy, a kończyła swój bieg w Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. Decydując się na tę trasę uczestnik miał do pokonania 44 km.