Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Biała - nauka chodzenia


san 19.04.2017

W maju przez najbliższe 17 tygodni chętni będą uczestniczyć w cyklu bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santandera.


Na początku maja w Białej rozpoczęła się akcja, która przyciąga tłumy. Jej ambasadorami są: Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Celem jest nauka prawidłowego chodzenia i zadbania o kondycję. 

Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek o godz. 18.00 i będą trwały do 29 sierpnia. Ćwiczenia potrwają około godziny. Treningi w Białej poprowadzi Marzena Spychała z Polskiej Federacji Nordic Walking, zbiórka jest na Stadionie Miejskim przy ul. Koraszewskiego 1.

Więcej informacji na temat zajęć znajduje się na stronie:

https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia/


- Spacer z kijkami to nowy trend wśród aktywnych Polaków. Uprawia go już ponad 3 mln ludzi w naszym kraju - zachęca Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia. - Nordic walking poprawia naszą kondycję fizyczną, redukuje stres oraz pozytywnie wpływa na stan zdrowia psychicznego

Technika to podstawa
Treningi w ramach Akademii Zdrowia Santandera, to idealna okazja do rozpoczęcia przygody z nordic walking, a także opanowania techniki poprawnego chodzenia pod okiem profesjonalnego instruktora.
- Podczas zajęć trenerzy pokażą uczestnikom, jaka powinna być prawidłowa postawa podczas chodzenia, podstawowe kroki, a także skorygują dotychczasowe błędy - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking. Pamiętajmy, że odpowiedni sposób chodzenia to klucz do efektywnego i zadowalającego treningu
Treningi będą odbywały się na świeżym powietrzu. Co ważne są bezpłatne. Może w nich wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy poziom kondycji fizycznej. Wystarczy spakować sportowe buty, wygodną odzież oraz kijki.

- W ubiegłorocznej edycji Akademii wzięło udział prawie 2,5 tys. osób, które łącznie przeszły z kijkami ponad 12 tys. km, wspomagając w ten sposób swoje zdrowie - zaczynając na dzieciach a na dziadkach kończąc - mówi Mirosława Krzyścin. - Podczas zajęć tworzyły się nowe przyjaźnie, ale także dokonywała się integracja międzypokoleniowa. Warto wspomnieć, że najmłodszy uczestnik treningów miał 4 lata, a najstarszy - 86. Jak widać przygodę z nordic walking może zacząć każdy. To również idealny sport dla całych rodzin.