Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Opolska mama ma moc


ema 22.04.2017

To akcja, adresowana bezpośrednio do kobiet, które często w nawale obowiązków nie zdają sobie sprawy ze swojej wyjątkowości i umiejętności mnożenia czasu.


Opolskie kobiety opanowały Urząd Marszałkowski, biorąc udział w spotkaniu „Opolska mama ma moc”. Kampania ma pomóc w jak najskuteczniejszym przekazywaniu informacji o tym, na jakie wsparcie mogą w regionie liczyć kobiety, w tym obecne i przyszłe mamy oraz ich dzieci. Wiele z nich dźwiga na swoich barkach cały dom, gdyż mężowie pracują w Niemczech, Wielkiej Brytanii Lub Holandii. Na Opolszczyźnie nie brakuje właśnie takich rodzin.

Zaproszono panie chętnie fotografowały się na tzw. ściance, którą wcześniej najczęściej widziały w telewizji. Przez pięć minut mogły się poczuć jak celebrytki. Dziennikarze zarówno prasowi, jak i telewizyjni, prosili je o wywiady. One zaś z przyjemnością opowiadały o swoich rodzinach, dzieciach, obowiązkach, pasji i pracy, czyli zwykłym życiu, które najczęściej nikogo nie interesuje. Jak poinformowały pomysłodawczynie: Karina Bedrunka i Agnieszka Okupniak z Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych UMWO, w ramach akcji poznały panie, które opowiedziały o roli kobiety, matki, więzach międzypokoleniowych, rodzinach żyjących czasami tylko wspólnie w weekendy, a także podzieliły się swoimi obawami. Przyznały do mniejszych czy też większych porażek. Ponad 200 pań wypełniło ankiety.

Spotkania z nimi było na tyle inspirujące, że powstała m.in. wystawa fotograficzna, która będzie pokazywana w różnych miejscowościach województwa opolskiego.