Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Specjaliści od śląskości


rema 16.06.2017

Absolwenci szkół średnich mają coraz więcej kierunków do wyboru. Na Uniwersytecie Opolskim czeka na ich aplikacje kierunek Kulturoznawstwo o specjalności ?Menadżer kultur mniejszościowych?.


Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim (TSKN) wraz z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego namawiają do jego wyboru, gdyż program specjalności łączy elementy z obszaru nauk humanistycznych z elementami nauk społecznych, ekonomicznych i prawnych. Jest ukierunkowany na kształcenie specjalistów zorientowanych w dziedzictwie regionu śląskiego - w kulturze mniejszości żyjących na Śląsku oraz w zakresie funkcjonowania instytucji kultury i ich promocji, podstaw komunikacji społecznej i międzykulturowej. Specjalność oferuje rozszerzony kurs języka niemieckiego lub czeskiego przy możliwości poznania jeszcze innych języków obcych.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach administracji państwowej i samorządowej, w instytucjach kulturalnych i społecznych, np. mediach, wydawnictwach, agencjach informacyjnych i reklamowych, w muzeach.