Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 września 2023
Imieniny: Maury, Milany, Tomasza


Horoskop na 2019 rok


wróż 30.12.2018

Wodnika czeka nagroda, Ryby odniosą sukces, Baran ma tylko jedno serce, Byk musi uważać na słowa, 2018 to rok Bliźniąt, Rak wymazuje słowo stres, Lwa czeka zmiana, Panna zbierze plon - będzie się działo!


Wodnik (21.I - 20.II)
Pozostawiasz za sobą rok pełen wrażeń: zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Wychodzisz z nich bardziej świadomy tego, co jest dla ciebie ważne. Musisz tę wiedzę wykorzystać w 2018 roku. Nie poddawaj się, szczególnie w miesiącach zimowych. Czasami może wydawać ci się, że nie masz już sił walczyć o swoją przyszłość, ale czekają na ciebie dobre chwile. Będą nagrodą za twoją wytrwałość i cierpliwość. Wraz z nimi pojawią się pieniądze, które zmienią twoje nastawienie do życia. Uważaj, żeby nie zainwestować je w mało opłacalne interesy. Rozsądek powinien wziąć udział nad emocjami - szczególnie w połowie roku. Masz szansę na zmianę przyszłości, również w sferze uczuciowej. Pozwól tylko się pokochać. Nie stawiaj przeszkód tym, którzy chcą być przy tobie. Czasami nawet warto postawić sprawę jasno: albo ja, albo musimy się pożegnać.

Ryby (21.II - 20 III)
Wydaje ci się, że otaczają cię ludzi nieprzychylni, pragnący twego potknięcia. To nieprawda. Wielu osobom zależy na tobie i twoim zdaniu. Swój temperament musisz jednak okiełznąć, szczególnie w połowie roku. To czas ważnych zmian i decyzji, które zmienią twoje życie. W dużym stopniu zależy od ciebie, czy będą one dla ciebie korzystne. Jesteś przedsiębiorczy i kreatywny, mimo że masz chwilowe kłopoty z komunikacją. W marcu spotka cię niespodziewane zdarzenie. Wykorzystaj ten moment na realizację dawno zamierzonych planów. Nie możesz odkładać ich w nieskończoność. Pora rzucić się na głęboką wodę i zobaczyć, ile jesteś wart. Udowodnisz nie tylko innym, ale również sobie, że możesz osiągnąć niemal wszystko. Jesienią otrzymasz nagrodę, na którą będziesz pracować przez kilka miesięcy. Bądź pewny swego sukcesu.

Baran (21.III - 20.VI)
To rok szczególnie ważny dla ciebie i twoich bliskich. Czasami jesteś głuchy na to, co mówią inni. Wydaje ci się, że wiesz wszystko najlepiej, ale wiosną dowiesz się, czy faktycznie miałeś rację. Nie obrażaj się na świat, nie wycofuj do mysiej nory. Musisz walczyć o to, na czym ci naprawdę zależy. Dosyć udawania, że nic się nie dzieje. Jesteś mądry i stać cię na wiele, ale musisz uważasz na pokusy. Najważniejsze, abyś nie stracił wsparcia osób, które zawsze są przy tobie - nawet jeśli tego nie dostrzegasz. 2018 rok to czas przemian - zobaczysz, kto chciał ci zaszkodzić. Kłopoty pojawią się przed wakacjami. Tym razem postaw sprawę jasno - nie ma miejsca na kompromisy. Twoja determinacja zostanie nagrodzona. Uważaj na zdrowie, które coraz bardziej domaga się twojej uwagi. W natłoku wrażeń zapominasz o tym, że masz tylko jedno serce.

Byk (21.IV - 20.V)
Ubiegły rok nie należał do najlepszych. Pojawiały się wydarzenie, które wytrącały cię z rytmu. Nie wiele jednak cię to nauczyło. Nie możesz ciągle głośno artykułować swojego zdania, sądząc że masz prawo obrażać innych. Zacznij być bardziej przyjacielski. Nie rań tych, którzy cię kochają. Wydaje ci się, że nie są w stanie odejść, ale lepiej, żebyś nie musiał tego sprawdzać. Zastąp codzienność czymś ekscytującym. Wyjedź w niezwykłe miejsce, mimo że wolałbyś zostać w domu. Potrzebujesz nowych podniet i pasji. Sprzyjać temu będzie koniec czerwca. Jeśli zrozumiesz, że musisz okazać czułość i miłość, będziesz zwycięzcą. To nie jest twoja słabość tylko atrybut spełnienia. Pod koniec roku będziesz miał drugą szansę na zmianę życia na lepsze. Wykorzystaj ją i nie daj się czarnym myślom. Jeśli okażesz choć trochę miłości, wróci do ciebie jak bumerang ze zwiększoną siłą.

Bliźnięta (21.V - 21.VI)
To twój czas, twój rok i twoje decyzje. Niezbyt często myślisz o przyszłości, więc teraz pora na małe podsumowanie życia. Zastanów się, co by było, gdybyś nagle zniknął. Kto jest dla ciebie ważny. Kogo powinieneś uszczęśliwić i z kim naprawdę chcesz dzielić swoje życie. Postępuj zgodnie z tym, co dyktuje ci serce. Nigdy nie brakowało ci spontaniczności, ale w tym roku potrzebujesz o wiele więcej przeżyć. Stworzą one twoje wspomnienia - potrzebne w momentach, gdy nie będziesz widział celu. W maju masz szansę na realizację największego ze swoich marzeń. Nie zaprzepaść okazji. Nie wycofaj się, gdy będziesz blisko celu. Pod koniec września weź udział w wydarzeniu, które może zmienić twoją przyszłość. Zarówno tę najbliższą, jak i dalszą. Najważniejsze, abyś nie utracił wrodzonego optymizmu.

Rak (22.VI - 21.VII)
Masz w sobie delikatność, która sprawia, że łatwo cię zranić. Udajesz twardziela, ale najbliżsi i tak wiedzą, że szybko tracisz wiarę. Twój optymizm zmienia się niechęć. Załamujesz się równie szybko, jak zapalasz do działania. Od stycznia musisz zmienić to nastawienie i postawić na siebie. Przede wszystkim na siebie. Zacznij od zdrowia, które do tej pory nie wiele cię obchodziło. Pod koniec maja pozwól sobie na wyjazd. Odpocznij, zrelaksuj się, spędź czas tak, jak lubisz najbardziej. Wymaż ze swojego życia słowo stres, nerwy i niepokój. Może warto zapisać się na zajęcia z jogi, tai-chi lub takie, które pozwolą poznać ci innych ludzi. Nie zamykaj się, ani w sobie ani w domu. Jesienią pojawią się poważne trudności, które jednak łatwo uda ci się pokonać. Pomoże ci w tym osoba, będąca od dawna twoim przyjacielem, niezależnie od innych powiązań.

Lew (22.VII - 22.VIII)
Ten rok powinieneś poświęcić myśleniu o innych, szczególnie tych, których do tej pory nie dostrzegałeś, a istnieją w twym życiu od wielu lat. Pod koniec zimy jedno wydarzenie może wpłynąć na całe twoje życie. Od ciebie będzie zależeć, czy zmiana ta będzie na lepsze czy na gorsze. Nie daj się sprowokować wrogom. Czyhają na twój błąd. Uważaj też na finanse. Będziesz miał wiele pokus. Możesz stracić fortunę, jeśli zapomnisz o rozsądku. W lipcu najbliżsi będą oczekiwać na twoje decyzje. Nie zawiedź ich - postaraj się wykazać zrozumieniem i znajdź salomonowe wyjście z sytuacji, która wydaje się nie do rozwiązania. Dzięki intelektowi i zdolnościom negocjacyjnym, rozwiążesz kłopoty. Sierpień więc poświęć na relaks w otoczeniu osób, które kochasz. Nie zapominaj, że są blisko ciebie i cię potrzebują. Uciekanie w pracę nie przyniesie zamierzonych efektów.

Panna (23.VII - 22.IX)
2018 rok zapowiada się bardzo pracowicie. Rośnie wobec ciebie oczekiwanie, a ty chcesz jemu sprostać - nawet jeśli nie przyznajesz się do tego nawet przed sobą. Zimą zapomnij więc o odpoczynku. Zaciśnij zęby i realizuj swój plan. Zobaczysz, że warto się poświęcić, bo już na początku lata zbierzesz poplon swojej determinacji. Bardzo potrzebujesz pozytywnej energii, która doda ci skrzydeł. Wiesz, gdzie ją znajdziesz i na kogo możesz faktycznie liczyć. Uważaj jednak na pokusy - masz do nich słabość i łatwo odciągają się od zamierzonego celu. Nie wierz we wszystko, co usłyszysz. Musisz być mniej podatny na manipulacje. Twoją delikatność chętnie wykorzystają wrogowie lub osoby, które zazdroszczą ci konsekwencji w działaniu. Staraj się dążyć do sukcesu - jest ci pisany.

Waga (23.IX - 22.X)
Czasami masz dość otaczającego świata i najchętniej zaszyłbyś się w przysłowiową mysią dziurę. Nikt jednak nie obiecał, że będzie łatwo. Pora więc zmierzyć się z wszelkimi przeszkodami. To rok, który musisz pokonać niczym długodystansowiec. Rozłóż siły na poszczególne miesiące, żeby dotrzeć spokojnie do mety. Nie zapominaj o odpoczynku po osiągnięciu kolejnego etapu. Nie dawaj się zwątpieniu. W 2018 roku pracujesz na swoją przyszłość, a jawi się ona w bardzo jasnych barwach. Dasz radę dzięki przyjaciołom i rodzinie. Każdy z nich chce ci pomóc, choć w ich szeregach czai się również wróg. Uważaj na jego poczynania, szczególnie pod koniec lata. Wówczas dowiesz się, kim on jest. Jeśli rozegrasz to inteligentnie, to uda ci się przy okazji zgarnąć sporo pieniędzy. Nie rób tego jednak kosztem innych, a pojawią się takie pokusy.

Skorpion (23.X - 22.XI)
Czasami trudno za tobą nadążyć. Kochasz do granic możliwości, a zaraz potem nienawidzisz z równie mocnym zapamiętaniem. W nowym roku musisz nad tym się zastanowić i spróbować znaleźć odcień szarości między czernią a bielą. Wiele osób jest ci przychylnych, mimo twoich nagłych zmian nastroju. Życie zweryfikuje twoje poglądy, choć ty i tak dobrze wiesz, kto jest twoim wrogiem, a kto przyjacielem. Tych drugich nie umiesz jednak dostatecznie docenić, bo jesteś zbyt skupiony na swoich problemach. W połowie roku będziesz miał szansę pomóc osobie, która stanie przed olbrzymim dylematem. Jeśli podasz jej rękę, to świat poda ci swoją. Od tej pory dobra passa cię nie opuści. Pozwól sobie na odstąpienie od dotychczas przestrzeganych przez siebie reguł. Staniesz się lepszy.

Strzelec (23.XI - 22 XII)
Czasami spadają na człowieka tysiące problemów i powoli zasypują niczym lawina. Tak czułeś się wielokrotnie w 2017 roku. Ten powinien przynieść ci ukojenie i spokój, ale musisz na niego zapracować. Walutą nie będą pieniądze, ale twoje dobre uczynki. Od stycznia do marca postaraj się zamienić w „świętego” i ratuj świat, sąsiadów, najbliższych. Pomagaj im, jak tylko potrafisz. Nie myśl o sobie i zmarnowanym czasie na często żmudne zajęcia i niepotrzebne zdawałoby się rozmowy. One mogą innych ocalić, pomóc im w powrocie do normalności. To wszystko wróci do ciebie w momencie, którego najmniej się spodziewasz. Przyjaciele będą na wyciągnięcie dłoni, choroby cię opuszczą, finanse przestaną kłopotać. Będziesz spełnionym człowiekiem, przepełnionym wiarą w przyszłość. Druga połowa roku powinna być pasmem sukcesów, jeśli uda ci się zrealizować wszystkie dobre postępki.

Koziorożec (23.XII - 20 I)
Kolejny rok za tobą, a ty znów nie jesteś zadowolony. Pora usiąść i to przemyśleć. Czasami twoje negatywne podejście do życia sprawia, że najczarniejsze scenariusze zaczynają się realizować. Przestań skupiać się jedynie na sobie i swoich problemach, często bardzo przesadzonych. Są wokół ciebie osoby, które trwają przy tobie niczym marmurowe figury. Nie doceniasz ich, bo wydaje ci się, że tak ma być. Tymczasem mogą zniknąć i dopiero wtedy będziesz rozpaczać nad ich nieobecnością. Ciesz się więc tym, co masz. Częściej przytulaj, obdarowuj bez okazji i mów o uczuciach. Zrzuć z siebie skorupę, która przede wszystkim ogranicza ciebie. Poczujesz się wolny i spełniony. To rok, który ma być twoją przepustką do lepszego życia. Obecnie brakuje w nim miejsca dla osoby, która odmieni je jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Tylko musisz jej na to pozwolić.