Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 21 września 2023
Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca


Pierwsza gra na świecie?


nys 19.02.2019

Pierwsza gra w sieci o tematyce street workout powstała dzięki studentowi Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Wcześniej studiował informatykę i połączył pasję, przyjemność oraz wiedzę w jednej aplikacji.


Michał Kopeć, student kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka, specjalności: trener osobisty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie opracował najprawdopodobniej pierwszą grę na świecie o tematyce street workout, w której można budować swoje ciało, ćwiczyć freestyle lub trenować z własnym avatarem.

Michał studiował wcześniej informatykę, także na PWSZ w Nysie. Dziś połączył dwie pasje w jedno tworząc grę. W „PullUpOrDie” można wykonywać podstawowe ćwiczenia kalisteniczne takie jak: podciągnięcia, pompki, brzuszki, przysiady, wejścia siłowe. Pierwszy etap gry to budowanie swojej sylwetki podobnie jak w kulturystyce (bodybuilding).

Aplikacja będzie rozbudowywana, docelowo będzie można nie tylko grać, ale także ćwiczyć z wirtualnym trenerem personalnym. W kolejnym etapie (w przyszłej wersji) będzie nauka elementów takich jak: handstand, frontlever, backlever, swing360, swing540, ginger flip, jump over the bar i wiele innych.

Gra została już bardzo dobrze przyjęta przez internautów. Szczególnie na Ukrainie cieszy się dużym zainteresowaniem. W grze można trenować całe ciało, kupować suplementy, odblokowywać kolejne ćwiczenia zdobywając nowe doświadczenie. Bohater gry może ćwicz w różnych sceneriach: sala sportowa, gimnastyczna, natura i wiele innych. W grze „PullUpOrDie” dostępna jest mapa parków street workout, niektóre można zobaczyć w 3D. Celem aplikacji jest m.in. propagowanie street workoutu, kalisteniki oraz nabycie umiejętności w budowie masy mięśniowej.