Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Ranking lokat w grudniu 2015 roku


wira 03.12.2015

Dla tych, którzy posiadają nadwyżki finansowe lub też liczą na hojny świąteczny prezent przygotowano ranking najlepszych lokat w grudniu 2015 roku.


Gdzie ulokować swoje pieniądze? Sprawdź, gdzie obecnie warto ulokować swoje środki.
Jeżeli jesteśmy posiadaczem wolnej kwoty 10 tys. zł możemy ulokować ją na pół roku w wybranej przez siebie instytucji. Czemu akurat na 6 miesięcy?

- Wybór długości trwania powyższego depozytu nie jest przypadkowy, ponieważ zakładając dziś sześciomiesięczną lokatę w chwili jej zakończenia uzyskamy środki na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego. Stanie się tak, ponieważ termin jego zapadalności przypadnie dokładnie w czerwcu przyszłego roku - radzi Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

- Najlepszą lokatę, której okres zapadalności wynosi 6 miesięcy, obecnie oferuje Bank BPH. Lokata Nowy Gatunek jest oprocentowana na 4 proc. w skali roku i pozwala ulokować na niej kwotę 10 tys. złotych. Niestety, aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków konieczne jest założenie konta osobistego w tym banku oraz zasilanie go kwotą w wysokości min. 2 tys. zł. Nie bez znaczenia jest także fakt, że powyższy depozyt można założyć tylko jeden raz - komentuje ranking Jacek Kasperczyk.

Drugie miejsce na podium zestawienia najlepszych lokat półrocznych zajął BOŚ Bank i jego EKOlokata SUPERprocentująca z oprocentowaniem wynoszącym 3 proc. w skali roku. Również i w tym przypadku wymagane jest założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Nie występuje jednak tu górny limit, co do ulokowanej kwoty.

Pierwszą trójkę zamyka Lokata POWER dostępna w Idea Banku, która jest oprocentowana na 2,90 proc. w skali roku. - Jej przewagą nad wymienionymi powyżej jest przede wszystkim brak konieczności zakładania ROR. Nie bez znaczenia jest także maksymalna kwota lokaty, która wynosi 1 mln zł. Niestety, aby móc założyć wspomniany depozyt konieczne jest ulokowanie w Idea Banku wyłącznie nowych środków - komentuje ranking Jacek Kasperczyk.

W pierwszej piątce znalazły się także Lokata Słoneczna III oraz e-Lokata Słoneczna III dostępna w podmiotach Grupy Getin. Obydwa produkty są oprocentowane na 2,70 proc. w skali roku oraz na obydwu można ulokować wyłącznie nowe środki, ale uwaga: o ile na e-lokacie nie ma ograniczenia kwotowego, o tyle na jej "zwykłym" odpowiedniku taki wymóg istnieje i wynosi 200 tys. złotych.