Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Popiersie Józefa Piłsudskiego za 30 tys. zł


14.12.2015

Winyl od Kamila Bednarka czy też kurtka Roberta Kupisza z jego pierwszej kolekcji? Trening z mistrzynią świata MMA? Smartfon Huawei z wygrawerowanym podpisem Jurka Owsiaka?


A może wizyta na planie programu telewizyjnego „Dzień Dobry TVN”? Te i dziesiątki innych przedmiotów można znaleźć na trwających już internetowych aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tradycyjnie już na stronie www.rzeczyodserca.pl znalazły się najciekawsze przedmioty podarowane przez osoby znane i lubiane. Każdy może znaleźć się w ich gronie i podarować coś od siebie. Do tej pory na około 200 wystawionych aukcji oglądnęło prawie 1,5 miliona ludzi. Uzyskano ponad 300 tys. zł.

W pomaganie najmłodszym i najstarszym pacjentom polskich szpitali włączyli się aktorzy, piosenkarze, sportowcy, dziennikarze i blogerzy. Wszyscy przygotowali wyjątkowe przedmioty, które już teraz można licytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele aukcji wiąże się też z możliwością osobistego spotkania z gwiazdami. Na chętnych czekają między innymi lekcja tańca z Eweliną Lisowską, indywidualny trening z Ewą Chodakowską czy dzień spędzony ze znaną projektantką mody Gosią Baczyńską. Codziennie pojawiają się nowe aukcje, a wszystkie można śledzić na stronie www.rzeczyodserca.pl

- Jak co roku towarzyszy nam hasło „Zwykłe przedmioty, niezwykłe historie”, dlatego zachęcamy też Internautów do wystawiania swoich przedmiotów na WOŚP - mówi Krzysztof Śpiewek z Allegro. - Każdy może nagrać swój film i opublikować go na stronie www.rzeczyodserca.pl Dzięki temu wszyscy będą mieli okazję poznać historię przedmiotu i chętniej wezmą udział w licytacji.

Internetowe licytacje przedmiotów to już tradycja finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowane od szesnastu lat. Łącznie zebrano dzięki nim blisko 30 milionów złotych. W ubiegłym roku wystawiono prawie 94 tysiące aukcji, a wśród najdroższych przedmiotów znalazły się miedzy innymi wizyta w Belwederze i przejazd zabytkowym Cadillakiem Prezydenta RP (30 200 zł), popiersie Józefa Piłsudskiego (30 100 zł) oraz trening personalny z Ewą Chodakowską (21 500 zł).

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 10 stycznia 2016 roku. Tegorocznym celem zbiórki pieniędzy jest zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów.