Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Doda kupiła hotel w Byczynie - chce być królową


kom 17.06.2016

Doda, czyli Dorota Rabczyńska polubiła Opolszczyznę i często bywa jej gościem. Wszystko za sprawą nowych inwestycji.


W Byczynie koło Kluczborka kupiła od prywatnego inwestora, trzygwiazdkowy hotel za 4 miliony zł. Jest ulokowany w XIX-wiecznej kamienicy na rynku. Wybór nie był przypadkowy. W tej starej historycznej miejscowości prężnie działa gród rycerski i właśnie to miało zainspirować popową piosenkarkę do nabycia nieruchomości, dzięki czemu będzie mogła bywać wśród licznie gromadzącego się rycerstwa.

Chce, aby jej inwestycja była jedną z największych atrakcji w tym regionie. Doda zawsze chciała królować i robiła to skutecznie na scenie. Ostatnie poszukiwania genealogiczne miały owocnie zakończyć się odkryciem, że po ojcu pochodzi z rodziny szlacheckiej, która ma nawet herb.

24 stycznia w 1588 roku pod Byczyną doszło do bitwy między armią dowodzoną przez hetmana Jana Zamoyskiego, stronnika Zygmunta III Wazy, a wojskami arcyksięcia austriackiego Maksimiliana III Habsburga, pretendenta do polskiego tronu. 423 lata później w rocznicę tego wydarzenia w Byczynie otwarto izbę tradycji i na wieży ratuszowej udostępniono punkt widokowy.

Obecnie trwają tam prace remontowe. Piosenkarka zapowiedziała, że jako fanka zdrowego jedzenia sama ułoży kartę restauracyjną.