Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Nestlé w czołówce najlepszych na świecie


wira 27.07.2016

Firma Nestlé znalazła się w najnowszym rankingu portalu LinkedIn ?Top Attractors?, czyli ogólnoświatowym zestawieniu pracodawców, którzy najskuteczniej przyciągają talenty.


Zajęło 12. z 40. wyróżnionych miejsc. Międzynarodowy koncern został również uznany za jednego z najatrakcyjniejszych pracodawców na świecie w rankingu Universum 2016. Jeden z jego oddziałów znajduje się w Namysłowie na Opolszczyźnie (na zdjęciu) i organizuje międzynarodowe praktyki dla młodych ludzi.

„Top Attractors”, to pierwszy tego typu ranking portalu LinkedIn wyróżniający 40 największych firm, które najlepiej na świecie potrafią przyciągnąć największe talenty, a następnie zatrzymać je w swoim zespole. Wśród wyróżnionych w klasyfikacji koncern Nestlé zajął 12. miejsce. Na podium rankingu stanęły firmy technologiczne: Apple, Salesforce oraz Facebook.

Profil Nestlé na LinkedIn śledzi 1 780 000 osób na całym świecie. Firma została również wyróżniona w najnowszym rankingu Universum, w którym zajęła 25. miejsce biorąc pod uwagę opinie studentów kierunków biznesowych oraz 23. lokatę, według przyszłych inżynierów. Ankieta oceniała siłę marki pracodawcy spośród 50 największych pracodawców z wszystkich branży. Ranking stworzono na podstawie wyników uzyskanych z 267 084 ankiet wypełnionych przez studentów kierunków biznesowych, inżynieryjnych oraz IT z 12 najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów świata.