Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Nowoczesny biznes w Opolu już po raz czwarty


rema 01.09.2016

Opole najlepszym miejscem do lokowania przedsięwzięć w sektorze zaawansowanych usług dla biznesu. 13 września 4. edycja konferencji Green Light For BSS.


W Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu będą omawiane perspektywy rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu. Podczas wydarzenia przedstawiciele administracji publicznej, reprezentanci firm HR, polscy i zagraniczni inwestorzy oraz najlepsi eksperci z branży poszukają odpowiedzi na najważniejsze i najbardziej aktualne pytania dotyczące sektora outsourcingu.

Sektor zaawansowanych usług dla biznesu w Polsce określany jest mianem „giganta, który rozwinął się w cieniu górnictwa i energetyki”. To trafne określenie. Branża rozwija się bardzo dynamicznie, zwiększając wartość średnio o 20 procent rocznie.

Obecnie w Polsce działała 700 firm BPO/SSC zatrudniających około 170 tys. pracowników. Największy wzrost inwestycji obserwowany jest w obszarach związanych z kompleksowym zarządzaniem dokumentami, budową struktur handlowych, e-commerce, telesprzedażą oraz IT. Osiągnęliśmy to dzięki znaczącym inwestycjom zagranicznym.

Na polskim rynku działają tacy światowi giganci jak CapGemini, Accenture, IBM, Orange, HP czy Infosys. Sukces firm, które zainwestowały w Polsce, zachęca kolejne podmioty do wejścia na nasz rynek. Czym Polska przyciąga liderów biznesu? Kulturową i geograficzną bliskością do Europy Zachodniej, niższymi kosztami zatrudnienia z zachowaniem wysokiego poziomu usług, ogromnym potencjałem wykształconej i wyspecjalizowanej kadry oraz nowoczesną infrastrukturą i spójnym porządkiem prawnym. Pomimo, iż do ulubionych lokalizacji biznesu należy obecnie Warszawa, Kraków, Wrocław czy Trójmiasto, Opole nie ustępuje w walce o przyciągniecie nowych inwestorów. Władze miasta, oprócz kadr posługujących się płynnie językiem niemieckim, oferują różnorakie wsparcie, m.in. w postaci nowej ulgi dla podmiotów budujących powierzchnie biurowe o powierzchni co najmniej 1,5 tys. m kw. pod lokalizację firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Inicjatywy ułatwiające prowadzenie biznesu przynoszą wymierne korzyści. Na początku tego roku kolejna międzynarodowa firma - Ista Shared Services Polska otworzyła w Opolu swoje nowe biuro. Jak przekonuje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski miasto jest najlepszym miejscem do lokowania przedsięwzięć w sektorze zaawansowanych usług dla biznesu. Jest tutaj bardzo dobry rynek pracy, są publiczne uczelnie jak uniwersytet i politechnika, które współpracują z sektorem i potrafią dostosować swój program nauczania na potrzeby konkretnego odbiorcy.

By w pełni wykorzystać ten potencjał, gospodarz i organizator wydarzenia - władze Opola, współorganizator konferencji Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Bluevine Consulting , partner organizacyjny, zapraszają na kolejną - czwartą już - edycję „Green Light for BSS. Perspektywy rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu”, która odbędzie się 13 września 2016 roku. Biorący w wydarzeniu goście zastanowią się m.in. jak rozwijać bardziej zaawansowane i złożone usługi dla przedsiębiorstw zarówno krajowych jak i zagranicznych, jak profesjonalizować centra usług z polskim kapitałem, a także jak budować długofalową i pomyślną współpracę z zewnętrznymi klientami.

Więcej szczegółów na stronie:
http://bssinopole.pl