Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Opole sprzyja nowym inwestycjom


kk 14.09.2016

Tegoroczna, czwarta już edycja konferencji Green Light For BSS Perspektywy rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu zgromadziła ponad 150 gości.


Uczestnicy wydarzenia zgodnie przyznali, że Opole to miasto w którym współpraca pomiędzy samorządem, światem nauki i firmami jest rzeczywista i kreuje doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych usług biznesowych.

Klimat inwestycyjny, dostępność kadr oraz nowoczesne powierzchnie biurowe sprawiają, że z roku na rok Opole przyciąga coraz więcej inwestorów. Nie ustępuje w walce o przyciągniecie nowych inwestorów, mimo że do ulubionych lokalizacji biznesu w Polsce należą obecnie Warszawa, Kraków, Wrocław czy Trójmiasto. - Najważniejszą rzeczą jest nauczenie się czytania potrzeb inwestorów - dodaje marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.

Opolskie władze, oprócz kadr posługujących się płynnie językiem niemieckim, oferują różnorakie wsparcie, chociażby w postaci nowej ulgi dla firm budujących powierzchnie biurowe o powierzchni co najmniej 1,5 tys. m kw. pod lokalizację firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. - Dzisiaj Opole jest rozpoznawalnym punktem na polskiej mapie centrów usług biznesowych - komentuje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Po czterech latach mamy czym się pochwalić.

Tegoroczna edycja konferencji Green Light For BSS. Perspektywy rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu poświęcona została zagadnieniom skoncentrowanym wokół rozwoju i umacniania sektora usług biznesowych w Opolu, perspektyw miasta na najbliższe lata oraz specjalizacji centów usług. Wśród zaproszonych do dyskusji gości znaleźli się miedzy innymi: marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, ekonomista i analityk finansowy Marek Zuber; wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Drynda, rektor Politechniki Opolskiej prof. dr hab. Marek Tukiendorf, dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych Iwona Chojnowska-Haponik, prezes Deutscher Outsourcing Verband Stephan Fricke.

Z roku na rok, wydarzenie przyciąga coraz więcej gości zainteresowanych nie tylko branżą outsourcingu, ale także samym Opolem i rozwijaniem w nim nowych inwestycji. Swoje centra biznesowe ulokowali w mieście już Capgemini, PwC, Opta Data, Ista Shared Services, IFM Ecolink, Intergalactica. Dla nowych inwestorów przewidziane zostały także specjalne przestrzenie. - W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE) Invest Park przygotowujemy dedykowane lokalizacje dla centrów usług biznesowych - podkreślał wiceprezes WSSE Krzysztof Drynda.

Duże zainteresowanie branżą outsourcingu w Opolu, zaangażowanie władz samorządowych oraz współpraca pomiędzy administracją państwową, nauką i światem biznesu sprzyjają nowym inwestycjom w regionie i kreują atrakcyjny klimat inwestycyjny. - Obecnie Opole to wyjątkowe miejsce, nie tylko do inwestowania, ale także do życia - zaznaczał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.