Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Nagrodzono drewniane rowery i kaszki dla dzieci


wiw 28.04.2017

21 kwietnia rozstrzygnięto czternastą edycję konkursu "Opolska Marka". Nominowanych zaproszono do pałacu w Sulisławiu koło Grodkowa, który staje się wizytówką Opolszczyzny.


Do nagrody zgłoszono 58 podmiotów gospodarczych, które rywalizowały ze sobą w kategoriach: produkt, usługa, eksport, promocja regionu, innowacje oraz przedsiębiorstwo CSR czyli przedsiębiorstwo dla regionu. Zrezygnowano z uhonorowania firm zajmujących się branżą spożywczą, ponieważ była tu zbyt mała konkurencja.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej wyraził nadzieję, że nagroda przyczyni się do jeszcze lepsze współpracy i promocji regionu.

Od dawna Opolszczyzna jest szczególnie znana miłośnikom fantastyki. Wszystko dzięki Agencji Artystyczno-Eventowej 5 Żywiołów Dominika Wawrzyniaka z Głogówka. Organizacja The Witcher School czyli Polskiej Szkoły Wiedźminów uhonorowano w kategorii promocja regionu. Koncepcja bazuje na urzeczywistnieniu książkowej sagi Andrzeja Sapkowskiego. Dzięki twórcom pomysłu na chwilę można przenieść się do zupełnie innej krainy, niezależnie od wieku. Organizatorzy zachęcają: - W trakcie gry wcielisz się w adepta przechodzącego wiedźmińskie szkolenie: poznasz tajniki szermierki, łucznictwa, czy alchemii, będziesz polował na potwory, odkrywał tajemnice i intrygi oraz stawał przed trudnymi wyborami i odczuwał na własnej skórze ich konsekwencje. Zamieszkasz na zamku, przemienionym na potrzeby larpa w prawdziwe wiedźmińskie siedliszcze i spotkasz bohaterów znanych z książki oraz gry.

Najlepszym przedsiębiorstwem w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu została Grupa Kapitałowa Górażdże Cement S.A, która w 2012 roku założyła fundację „Aktywni w Regionie”. Dzięki grantom wspiera ciekawe projekty (do tej pory 260), pomaga lokalnym społecznościom i realizuje marzenia pomysłodawców, które dzięki temu wychodzą z fazy projektu.

Najlepszym eksporterem ogłoszono Zakłady Produkcyjne Nutricia, specjalizujące się w branży artykułów spożywczych dla dzieci i niemowląt. Wśród mniejszych firm wyróżniono „FAGRO” D. Grosz, A. Fałek z Krapkowic, która zajmuje się eksportem toreb i worków papierowych. Jury zwróciło uwagę na inteligentne żarówki LED autorstwa Auto Power Electronic Piotr Skrobotowicz z Opola czy też drewniane rowery produkowane przez Wooden Barrel z Opola.