Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Nowe lodowisko w Krapkowicach i basen w Kietrzu


vr 31.03.2009

Ponad 82,5 mln zł wyniesie unijne dofinansowanie kolejnych piętnastu projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, których realizacja rozpocznie się niebawem. 30 marca marszałek podpisał umowy z beneficjentami tych projektów. Dotyczą one przede wszystkim usług turystycznych i rekreacyjno-sportowych świadczonych przez sektor publiczny, dróg lokalnych, infrastruktury wodno-ściekowej i gospodarki odpadami oraz wsparcia regionalnej infrastruktury edukacyjnej.

Dzięki unijnej pomocy przebudowy zostanie m.in. Instytut Chemii Uniwersytetu Opolskiego, powstaną całoroczne lodowisko w Krapkowicach i kryta pływalnia w Kietrzu, hala widowiskowo-sportowa w Niemodlinie, przebudowane zostaną drogi w gminach Bierawa i Głubczyce, rozbudowana zostanie sieć kanalizacji w regionie - w tym m.in. rozpocznie się tak ważna dla zbiornika we Włodzieninie sanitacja rzeki Troi.

Marszałek Józef Sebesta, podpisując umowy mówił, że te kolejne inwestycje oraz sprawne i efektywne wykorzystanie funduszy unijnych to wielka szansa dla regionu w czasie kryzysu. - Musimy te pieniądze racjonalnie i sensownie wydawać, bo ich udział w gospodarce pozwoli na niwelowanie skutków trudnej sytuacji gospodarczej ? mówił.