Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Na wiosnę więcej lotów do Frankfurtu


apau 18.02.2015

Nowy, wieczorny rejs do Frankfurtu i większe samoloty. Linie lotnicze Lufthansa reagują na rosnące potrzeby pasażerów i zwiększają liczbę dostępnych na tej trasie miejsc z Wrocławia.


Lufthansa lata z Wrocławia do dwóch ważnych niemieckich miast, a przy tym największych europejskich międzynarodowych portów przesiadkowych: Frankfurtu i Monachium. W ubiegłym roku na tych trasach linie lotnicze notowały znaczące wzrosty. Średnie wypełnienie samolotów do Frankfurtu utrzymywało się na poziomie 80%, w najlepszych miesiącach nawet ponad 90%. Wzrost zapotrzebowania jest spowodowany rozwojem gospodarczym regionu.

- Wrocław i Dolny Śląsk rosną w siłę. Sprowadzają się tutaj międzynarodowe przedsiębiorstwa, rozwija przemysł, a globalny świat zmusza do częstego podróżowania. To wzajemnie napędzający się mechanizm. Przewoźnicy to dostrzegają, więc oferują naszym pasażerom więcej możliwości - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wraz z letnią siatką lotów oferta Lufthansy zostanie znacznie poszerzona. 20 kwietnia na trasie do Frankfurtu przewoźnik wprowadzi dodatkowy, wieczorny rejs. Od poniedziałku do piątku o godz. 19.15 Lufthansa będzie latała do kluczowego niemieckiego miasta samolotem typu Bombardier CRJ900, który zabiera na pokład blisko 90 pasażerów. Samolot z Frankfurtu będzie lądował we Wrocławiu o godz. 18.15 (wylot z Frankfurtu o godzinie 17.00).


Dzięki temu w tygodniu podróżni będą mieli do wyboru aż trzy rejsy dziennie oraz dwa loty w weekend. Na to połączenie czekali zwłaszcza pasażerowie podróżujący w interesach. Dodatkowe, wieczorne godziny odlotów i przylotów pozwalają bowiem na jeszcze łatwiejsze zaplanowanie dnia, a podróżni będą mieli więcej czasu na realizację biznesowych zobowiązań. Wieczorny lot zapewnia ponadto idealne możliwości przesiadki zwłaszcza pasażerom, którzy z Niemiec wybierają się w dalszą podróż, na przykład do Azji, czy też Ameryki Południowej:

  • Sao Paulo: wylot z Wrocławia o 19.15, przylot do Frankfurtu o 20.40, wylot
  • z Frankfurtu 21.45, przylot do Sao Paulo 04.55
  • Buenos Aires: wylot z Wrocławia 19.15, przylot do Frankfurtu 20.40, wylot
  • z Frankfurtu 22.05, przylot do Buenos Aires 07.05
  • Szanghaj: wylot z Wrocławia 19.15, przylot do Frankfurtu 20.40, wylot z Frankfurtu 22.05, przylot do Szanghaju 14.55

Lufthansa jest wieloletnim partnerem wrocławskiego lotniska. W ubiegłym roku doceniła tę współpracę w swoim globalnym rankingu, w którym ocenia się jakość obsługi pasażerów i prowadzenia operacji lotniczych. Wrocławskie lotnisko zajęło w nim pierwsze miejsce na świecie wśród portów obsługujących rejsy niemieckiego przewoźnika.

Przed kilkoma dniami, już po raz drugi, Port Lotniczy Wrocław został nagrodzony tytułem najlepszego regionalnego lotniska w Polsce. O przyznaniu prestiżowej Business Traveller Award 2014 zdecydowali podróżujący biznesmeni oraz travel managerowie w ramach specjalnej ankiety. Pasażerowie docenili rozbudowaną siatkę połączeń, wysokie standardy obsługi i specjalne udogodnienia dla osób podróżujących w interesach.