Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Kierunki na lato z Wrocławia - pięć pewniaków


pau 04.06.2015

Tegoroczna letnia siatka połączeń daje pasażerom wrocławskiego lotniska wiele możliwości na spędzenie udanych wakacji.


Na liście znajdą się atrakcyjne południowe kierunki, a także rejsy do historycznych europejskich miast. Oto pięć kierunków, które tego lata mają szansę stać się przebojem.

Warunkiem udanych wakacji jest beztroski odpoczynek i powrót do domu w doskonałej formie. Żeby się udało, warto najpierw uważnie wybrać kierunek podróży. Pasażerowie latający z wrocławskiego lotniska mają dostępnych prawie 60 atrakcyjnych połączeń, w tym kilka żelaznych pewniaków.

- Oferta na lato 2015 jest bardzo bogata. Na mapie połączeń znajdziemy zarówno miasta idealne na city break, jak i miejsca, w których warto pobyć dłużej - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. - Z pewnością dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć południe Europy, które gwarantuje znakomitą pogodę i odpoczynek na gorących plażach.

Przykładem może być hiszpańskie miasto Alicante nad Morzem Śródziemnym. Leży u stóp góry, na której znajduje się starożytna twierdza Castillo de Santa Bárbara. Jest pełne urokliwych uliczek i pięknej architektury. Tutaj słońce nie zachodzi. Na drugim końcu Morza Śródziemnego znajdziemy Kretę, nazywaną królową greckich wysp. Do zwiedzenia wiele atrakcji: ruiny pałaców minojskich, fortyfikacje i wąwozy.

W letniej siatce nie zabraknie kierunku dla miłośników polskiego morza. Nad Bałtyk zabiorą pasażerów linie lotnicze Ryanair. Loty z Wrocławia do Gdańska uruchomione zostaną w lipcu, a wczasowicze będą mieli do wyboru trzy rejsy w tygodniu, a w sierpniu aż cztery.

- Dzięki temu łatwo będzie zaplanować nawet krótki odpoczynek na nadbałtyckiej plaży lub zwiedzić przez weekend Gdańsk - mówi Jarosław Sztucki. - Warto zwrócić uwagę, że cała siatka lotów jest tak skonstruowana, aby pasażerowie mogli wygodnie dostosować dni lotów do własnych upodobań.

W przebojach na lato znajdzie się także hiszpańska Malaga, a ostatni punkt listy zamkną dwie czarterowe nowości. Pierwsza - portugalskie Faro. To wysunięte najdalej na południe kraju miasto sprzyja spacerom i niespiesznemu zwiedzaniu zabytków. Druga - greckie Saloniki, które są znakomitą bazą startową do zwiedzania Riwiery Olimpijskiej albo Półwyspu Chalcydyckiego. Lecąc z Wrocławia, nie sposób się nudzić.

Przeboje na lato 2015:

1. Alicante - tam, gdzie słońce nie zachodzi

Lot: niedziela 21 czerwca o godz. 16:45.
Powrót: środa 1 lipca o 23:50.
Cena: 488 zł.
Lecisz z Ryanairem.

2. Kreta (Chania) - królowa greckich wysp z widokiem na lazurowe morze

Lot: piątek 19 czerwca o godz. 16:45.
Powrót: poniedziałek 22 czerwca o 23:05.
Cena: 458 zł. Lecisz z Ryanairem.

3. Malaga - magiczne miasto z niepowtarzalnymi zabytkami

Lot: piątek 3 lipca o godz. 10:20.
Powrót: poniedziałek 1 lipca o 9:55.
Cena: 568 zł. Lecisz z Ryanairem.

4. Gdańsk - kulturalne serce Bałtyku

Lot: środa 1 lipca o godz. 12:10.
Powrót: środa 15 lipca o 14:45.
Cena: 118 zł. Lecisz z Ryanairem.

5. Faro - romantyczne i sentymentalne południe, gdzie znika czas

Lecisz z biurem podróży.

6.Saloniki - ze stolicy Macedonii w rajd po Riwierze Olimpijskiej

Lecisz z biurem podróży.