Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Politechnika opolska pod koniec listy


rf 12.06.2015

Zestawienie uczelni, których absolwenci z tytułem magistra-inżyniera zarabiają najwięcej, otwiera Politechnika Warszawska.


Co drugi absolwent tej uczelni otrzymuje miesięcznie przynajmniej 8 tys. zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak&Sedlak.

Analizując zarobki absolwentów Politechniki Warszawskiej należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że są oni zatrudnieni w większości przypadków w Warszawie. Stąd taka różnica w porównaniu z zarobkami absolwentów uczelni z innych miast.

Wśród 16 polskich uczelni Politechnika Opolska została sklasyfikowana na 12 miejscu. Jej absolwenci zarabiają średnio 5200 zł. Na końcu tabeli znaleźli się inżynierowie, którzy ukończyli Politechnikę Koszalińska i mają szansę na zarobki w wysokości 4900 zł.

Na szczycie są politechniki, a w szczególności Politechnika Gdańska z medianą wynagrodzeń równą 6 530 zł. Z absolwentów krakowskich uczelni technicznych najwięcej zarabiają byli studenci Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Krakowskiej - odpowiednio 6 tys. zł oraz 5 670 zł.