Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Rekordowa ilość lotów do Frankfurtu


apau 14.07.2015

W czerwcu Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 240 tys. podróżnych. To o ponad 15 procent więcej niż w ubiegłym roku w tym samym czasie.


Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach połączeń lotniczych. Największy w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych. Z połączeń międzynarodowych skorzystało prawie 34 tys. pasażerów, co przekłada się na wzrost o 21,5 procent. Rekordowe było pod tym względem ilość połączeń Lufthansy do Frankfurtu. Przewoźnik osiągnął tu wzrost o prawie 100 procent. Wyraźnie wzrosło też zainteresowanie połączeniami do Kopenhagi (o 20,7 procent) i Düsseldorfu (19,6 procent).

- Duże huby umożliwiają wygodne przesiadki i swobodniejsze planowanie podróży biznesowych, także do najważniejszych metropolii w Ameryce Północnej i Azji - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. - Jednak z tej możliwości korzysta również coraz więcej osób podróżujących w celach turystycznych

Na duży wzrost w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych wpływa również fakt, że od 20 kwietnia linie Lufthansa uruchomiły dodatkowy rejs i wprowadziły większe samoloty na trasie do Frankfurtu. W sezonie letnim 2015 na trasie do stolicy Danii większe maszyny wprowadziły również linie SAS.

Z połączeń niskokosztowych skorzystało w czerwcu prawie 113 tys. pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 13 procent w porównaniu z czerwcem 2014 roku. Największą popularnością cieszyły się Wyspy Brytyjskie - z połączenia do Liverpoolu skorzystało aż o 44 procent, a tylko niewiele mniej do Cork i Londynu Luton.

- Na city break pasażerowie wrocławskiego lotniska bardzo chętnie wybierali takie miasta jak Rzym czy Paryż, a wypełnienia samolotów łączących Wrocław z gorącymi miastami południowej Europy: Barceloną, Malagą i Alicante sięgały ok. 95 procent - dodaje Jarosław Sztucki.

Z połączeń krajowych w czerwcu skorzystało ponad 41 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o prawie 28 procent w odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Na ten wynik składa się przede wszystkim coraz większa popularność rejsów Ryanaira do Warszawy-Modlina. To połączenie wybrało w czerwcu prawie o 200 procent podróżnych więcej niż w czerwcu 2014.

- Przewoźnik oferuje więcej lotów niż przed rokiem, ale wyraźnie wzrosło też wypełnienie samolotów - podkreśla Jarosław Sztucki. - Pasażerowie doceniają wygodę i szybkość tego połączenia, a także korzystne ceny biletów.