Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


Modny kolor w 2019 - morski hitem roku


kama 05.01.2019

Choć kolor roku 2018 nie został jeszcze oficjalnie wybrany, wiele wskazuje na to, że kolejny sezon upłynie pod znakiem odcienia morskiego. Jak wprowadzić tę barwę do wnętrz?


Rezygnacja ze spokojnych, pastelowych kolorów, łączenie ze sobą intensywnych barw, czy wprowadzanie morskich odcieni do klasycznych wnętrz to tylko niektóre z trendów w aranżacji, które w nadchodzącym roku zagoszczą w naszych domach. Jak wskazują eksperci, żywe barwy w pomieszczeniach znakomicie odzwierciedlają nasz obecny styl życia.

Coraz mniej pasteli
Wprawdzie w rozpoczynającym się roku trend lekko rozmytych barw z domieszką bieli nie odejdzie całkowicie do lamusa. Jednak najmodniejsze wnętrza będą się charakteryzować zdecydowanymi barwami, wśród których prym będzie wiódł kolor morski.

Idąc za myślą badaczy z Instytutu Pantone, żywe i zdecydowane barwy są odzwierciedleniem naszego intensywnego stylu życia. Działamy szybciej i żyjemy intensywniej, co przekłada się na nasze upodobania, również w zakresie aranżacji wnętrz. W 2019 roku to mocne i intensywne barwy będą królowały w naszych wnętrzach.

Z czym łączyć kolor morski?
Bardzo modnym zestawieniem będzie mariaż koloru morskiego z innymi, intensywnymi barwami. Eksperci radzą, aby wybierając meble w najbardziej rozchwytywanym kolorze sezonu, dodawać im oryginalności za sprawą dodatków w różnych barwach. Klasyką gatunku będzie połączenie morskiego z szarym, mniej oczywistym wyborem może wydawać się np. żółty, który równie doskonale prezentuje się w towarzystwie charakterystycznego niebieskiego.

Jeśli w aranżacji wnętrz nie boisz się mocnych akcentów, idealna może okazać się sofa lub fotel w intensywnym, kontrastowym odcieniu. - Dla tych, którzy zarówno w życiu, jak i w urządzaniu mieszkania, są bardziej zachowawczy, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w dodatki w najmodniejszym kolorze sezonu - mówi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata.

Nowocześnie w bieli
Nie ma chyba bardziej klasycznego połączenia niż biel i jasne drewno. Morski dywan czy krzesło z charakterystycznym akcentem mogą sprawić, że znane nam wnętrze nabierze nowego życia. Twoje mieszkanie ma białe ściany? Jeśli tak, masz idealną bazę do zabawy mocnym kolorem w swojej aranżacji. Od ciebie zależy jak dużo go wprowadzisz. Nie musisz się martwić kolorystycznym chaosem. Biel i morski bardzo dobrze się uzupełniają, nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.