Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Targi pełne niespodzianek


asm 02.02.2011

Uczelnie promują kierunki dotychczas nieznane, m.in. terapię manualną tkanek miękkich, oceanografię czy też ceramikę. Studenci szukają coraz bardziej nietuzinkowych studiów. Na rynku liczą się tylko specjaliści.


Na witrynie www.edutargi.pl zaczną się kolejne Targi Edukacyjne organizowane przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania. Patronat nad nimi objąło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Aby ułatwić internatom poruszanie się po stronie i sprawne wyszukiwanie informacji, uczelnie przyporządkowane zostały do 3 hal:

* studia licencjackie i magisterskie
* studia podyplomowe, doktoranckie, MBA
* szkoły policealne, językowe, szkolenia

Nowością tej edycji jest zakładka, która prezentuje nowe propozycje w ofertach kształcenia szkół. Każda uczelnia, która w przeciągu ostatniego roku rozszerzyła swoją ofertę o nowe kierunki bądź specjalności, może się dodatkowo zaprezentować na tej właśnie podstronie. - Wśród propozycji wprowadzanych przez uczelnie są zarówno kierunki o swojsko brzmiących nazwach, jak i zaskakujące nowości, typu: terapia manualna tkanek miękkich, towaroznawcza ocena żywności, oceanografia, ceramika, design wnętrz, sterowanie układów mechatronicznych, inżynieria bezpieczeństwa i wiele innych - mówi Agnieszka Szczepanek-Moskal, koordynator Edutargów.pl - Przedstawiciele szkół przekonują, że istnieje na rynku zapotrzebowanie na specjalistów właśnie tych dziedzin.

Wyszukiwanie informacji na witrynie może odbywać się na trzech poziomach: poprzez animowany top z motywem drogowskazów, przez standardowy Pasek Menu oraz przy użyciu Wyszukiwarki. Ta ostatnia jest mocno zaawansowana. Przyjmuje ona nazwy uczelni, kierunki, specjalności, miejscowości. Wśród wystawców są: uniwersytety, uczelnie techniczne, ekonomiczne, medyczne, rolnicze, pedagogiczne, zarówno placówki publiczne, jak i niepubliczne.

Również osoby zainteresowane studiami podyplomowymi, ofertami szkół językowych czy firm szkoleniowych, znajdą coś dla siebie.