Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 05 czerwca 2023
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera


Pięć powodów, żeby latać z Wrocławia


apal 31.03.2015

Wrocławianie i Dolnoślązacy. Mieszkańcy Wielkopolski, województwa opolskiego, coraz częściej łódzkiego, a nawet Katowic czy Krakowa.


W hali odlotów nierzadko słychać język czeski, a Włosi, Hiszpanie i Francuzi są już częstymi gośćmi lotniska. W sezonie letnim 2015 mają dodatkowe powody, aby latać z Wrocławia. Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład połączeń.

Nowa siatka na lato 2015, która weszła w życie 29 marca, to blisko 60 połączeń i nowe formy podróżowania. Port Lotniczy Wrocław jest coraz silniejszym magnesem dla podróżnych. Są powody.

1. Loty na południe Europy
Do siatki lotów niskokosztowych wróciły niezwykle popularne w sezonie letnim 2014 kierunki Europy południowej: Alicante, Kreta (Chania), Malaga i Malta. Miasta gwarantują słoneczną pogodę i liczne formy rozrywki.
Propozycję uzupełnia dostępny cały rok Rzym, Barcelona (Girona), Mediolan i Bolonia, a Ryanair ponownie zaoferował Paryż (Beauvais), którego rok temu nie było. Historyczne europejskie miasta to światowej klasy zabytki i gwarancja udanej zabawy.
Tanie połączenia umożliwiają zaplanowanie dłuższego wypoczynku ze zwiedzaniem czy szybkiego wyjazdu na weekendowy city-break w atrakcyjnym miejscu. W siatce niskokosztowej znalazło się w sumie 26 połączeń.

2. Tanio i wygodnie po Polsce
Ryanair oferuje loty do Warszawy (Modlin). Uruchomione w ubiegłym roku połączenie okazało się przebojem. Irlandzki przewoźnik lata na trasie dwa razy dziennie, a na przełomie kwietnia i maja uruchomi dodatkowy rejs w piątek w południe. To nie wszystko. W lipcu i sierpniu Ryanair zaproponuje loty nad morze. Przelot z Wrocławia do Gdańska zajmie niecałą godzinę i jest idealną ofertą dla osób planujących wypoczynek na polskich plażach.
Latające do Warszawy PLL LOT oferują 6 rejsów dziennie w tygodniu, a w weekendy 5. Do dyspozycji dodatkowo jest połączenie o godz. 7.30 w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty. Ważna wiadomość: polski przewoźnik zaoferował bilety w dużo atrakcyjniejszych cenach.

3. Z Wrocławia w świat
Segment połączeń dla biznesu umożliwia szybką przesiadkę na inny rejs. W rezultacie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają zapewnione połączenia z niemal każdym ważnym centrum biznesowym i dużym miastem na świecie. Nowy Jork, Toronto, Tokio, Szanghaj, Dubaj, Stambuł, Amsterdam, Goeteborg, Wiedeń to tylko kilka przykładów.
Najwięcej możliwości dają loty do Frankfurtu czy Monachium (oferta linii lotniczych Lufthansa), a także do Kopenhagi (SAS) i Warszawy (PLL LOT). Siatkę uzupełnia Düsseldorf (Germanwings).
Z oferty korzysta coraz więcej pasażerów, zwiększa się więc oferowanie. Linie SAS na trasie do Kopenhagi wprowadziły większe samoloty. 20 kwietnia Lufthansa na trasie do Frankfurtu zaoferuje kolejny rejs (o godz. 19.15) i większy samolot. Warto sprawdzić tę ofertę, gdy planujemy podróż w świat. W siatce znalazło się 5 połączeń do hubów przesiadkowych.

4. Gwarancja odpoczynku
W siatce czarterowej znalazły się 2 gorące nowości: Faro i Saloniki (Riwiera Olimpijska, Chalkidiki). Portugalskie miasto znajduje się na dalekim południu, w najpopularniejszym regionie turystycznym kraju. Piękne plaże, biały piasek i najcieplejszy na całym portugalskim wybrzeżu ocean.
Z kolei Riwierę Olimpijską należy uznać za jedno z najpiękniejszych miejsc w Grecji. Błękit Morza Egejskiego pięknie kontrastuje z malowniczym krajobrazem gór. Jest i mityczny Olimp, siedziba bogów.
W siatce czarterowej dostępnych jest aż 28 połączeń.

5. Wycieczki bez ograniczeń
Nowością jest oferta „No Limits” biura podróży Itaka, czyli wycieczki z przygodą. Oprócz odpoczynku umożliwiają one udział w różnych aktywnościach, od warsztatów fotograficznych w malowniczych miejscach, przez wycieczki rowerowe i loty balonem, aż po ekstremalne nurkowanie, eksplorację jaskiń czy jazdę off-road.
Oferta dostępna jest m.in. dla kierunków greckich, egipskich, tureckich i na Wyspach Kanaryjskich.