Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Narty, żagle i tenis w środku lata


koam 26.07.2015

Ponad 30 stopni ciepła, a w środku iście zimowa aura. Można nawet zjeżdżać na nartach. Szansa na szusowanie w pełni lata była jedną z atrakcji obozu sportowego w Niemczech.


Grupa uczniów z powiatu mikołowskiego w województwie śląskim wraz z opiekunami od 18 do 24 lipca przebywała w powiecie reńskim Neuss. - Dwudziestu gimnazjalistów z Łazisk Górnych oraz dziesięciu licealistów z I LO im. Karola Miarki i dziesięciu z II LO im. Rotmistrza Pileckiego gościło u zachodnich sąsiadów - mówił jeden z opiekunów Roman Perczak, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO. - Zapewnili nam mnóstwo atrakcji. Mieliśmy dostęp do wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego oraz wstęp na obiekty sportowe: boiska, sześć kortów ziemnych, basen, przystań regatową.

W trakcie tygodniowego pobytu zwiedzili Kolonię, Kunstpalast w Düsseldorfie oraz odbyli rejs po Renie. Zorganizowano też spotkanie z władzami powiatu Neuss, przedstawicielami klubów sportowych oraz organizacjami i stowarzyszeniami zajmującymi się wychowaniem fizycznym niemieckiej młodzieży.

- Obóz miał charakter sportowy dlatego też główną część naszego pobytu wypełniły zajęcia fizyczne - wyjaśnia Zofia Kozyra. - Polacy wraz ze swoimi rówieśnikami z Reńskiego Powiatu Neuss grali w tenisa ziemnego, uczyli się żeglowania, jazdy na nartach w hali w Neuss. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pokonanie tras o różnej trudności w parku linowym.

Obóz sportowy zorganizowany został po raz drugi. W ubiegłym roku jego gospodarzem była strona polska. Wyjazd sfinansowany został z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.